První letošní setkání členů Asociace se neslo v duchu smysluplných partnerství

25. 3. 2022

Když všichni táhnou za jeden provaz. Tak zněl podtitul odpoledního networkingového setkání, které proběhlo ve středu 23. března v Galerii Kooperativy. Akce přinesla mnoho inspirace a představení projektů se společenským přesahem.

Asociace společenské odpovědnosti stojí od samého začátku na unikátní vizi propojování sektorů. Tu prosazuje už celých devět let. Členové se potkali na den přesně od vzniku Asociace, aby společně vyzdvihli významné příběhy a společensky prospěšná partnerství, která pod střechou Asociace dlouhodobě vznikají.

Téma partnerství a spolupráce bylo symbolické také v kontextu současných událostí na Ukrajině, a tak byla část programu věnována také aktivitám členů na její podporu.

Koncept společensky prospěšné Kavárny Mezi řádky, která nabízí uplatnění zaměstnancům se zdravotním omezením přímo v prostorách firemní kavárny v budově Kooperativy, společně představili Milan Medek, CSR manažer Kooperativy a ředitel Nadace Kooperativy, a také Jakub Knězů, ředitel sítě sociálních podniků Etincelle. Ta navíc pro účastníky zajistila veganské občerstvení.

„Oslovení, abychom hostili setkání členských organizací Asociace společenské odpovědnosti, jsme uvítali s nadšením, a to hned ze dvou důvodů. Těšili jsme se na osobní setkání tváří v tvář a zároveň na to, že hostům představíme naši novou výstavu i prostory kavárny Mezi řádky – na obojí jsme velmi pyšní. Jsem rád, že se vše povedlo a hojná účast potvrdila, jak moc potřebujeme virtuální setkávání nahradit těmi osobními,” sdělil Milan Medek.

Jak řídit efektivně firemní grantové programy ukázali Taťána Plecháčková, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti a Michal Vaňáček, Government & Community Manager společnosti Tesco, a to na příkladu programu „Vy rozhodujete, my pomáháme”.

Projekt Udržitelný e-shop podporuje aktivity internetových obchodů v jejich udržitelnosti. Na programu se přímo podílí také Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci se společnostmi VISA, Komerční banka a Heureka. Udržitelný e-shop přiblížily Světla Košková, Senior Client Marketing Manager Visa pro Česko, Slovensko a Maďarsko, a Šárka Nevoralová, Internal Communication and ESG/Sustainability Manager Komerční banky pro stejný region. Mezi příklady prvních certifikovaných e-shopů se objevil také e-shop Nakup na Dobro.

Na společnou misi motivovat k posílení environmentálního a místního principu v podnikání se vydali dva sociální podniky. Jejich spojení stvrdil produkt z dílen obou podniků, kávový peeling, který můžete najít také na e-shopu Nakup na Dobro. Svůj příběh sdílely Markéta Vinkelhoferová, zakladatelka Fair & Bio pražírny, a Magdaléna Špeldová, jednatelka Mýdlárny Koukol.

Dobrovolnictví naruby, koncept sociálního začleňování osob po prodělání mozkové mrtvice, představili tvůrci celé myšlenky, Jan König, ředitel neurorehabilitačního střediska ERGO Aktiv, a umělkyně Kateřina Šedá společně s klientem Jiřím Holube, který nasdílel osobní zkušenosti.

Biopekárna Zemanka spojila síly s technologickou společností MIWA a dali si za cíl zbavit firmy jednorázových obalů. Projekt Cirkulárních kanceláří společně představili zakladatel pekárny Jan Zeman a Miroslav Lizec, výkonný ředitel společnosti MIWA.

Ukázku toho, že suvenýry z cest mohou být nejen vkusné, ale také společensky prospěšné, prezentovali Filip Molčan, zakladatel sociálního podniku Good Sailors, a Jakub Juda, vedoucí oddělení veřejných vztahů Správy Národního parku České Švýcarsko, kteří stojí za společným projektem České parky.

Poslední příklad prospěšného partnerství, které může doslova změnit život, skrze osobní svědectví přinesla Ivana, průvodkyně Pragulicu. Ta společně se zakladatelkou sociálního podniku Pragulic,Terezou Jurečkovou, přiblížila aktivity Pragulicu, který pořádá netradiční prohlídky Prahy a pomáhá lidem bez domova.

Partnerem akce byla společnost Kooperativa. Ta si pro účastníky zároveň připravila komentovanou prohlídku galerijní výstavy ATELIÉRY: Umělci a jejich tvorba napříč generace.

Atmosféru z celé akci si můžete připomenout ve fotogalerii od Petra Vágnera zde.


Zdroj: První letošní setkání členů Asociace se neslo v duchu smysluplných partnerství. Asociace společenské odpovědnosti, 25. 3. 2022.

Související

Po službě u energetiků přechází terénní VW Amarok na Orlík k vodním záchranářům

Přejít na článek

Kaufland vyhrál Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj

Přejít na článek

Hello bank! podporuje udržitelné nákupy. Stává se partnerem Nakup na Dobro

Přejít na článek