První ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE úspěšně zakončen

17. 6. 2021

13 týdnů studia v programu Arizonské státní univerzity, 39 studentek a jejich projektů, 7 finalistek v závěrečné soutěži AWE a 1 vítězka. Takový byl 1.ročník společného vzdělávacího projektu neziskové organizace Business & Professional Women CR a Velvyslanectví USA v ČR. Předávání certifikátů úspěšným absolventkám a vyhlášení výsledků soutěže o Nejlepší projekt AWE se uskutečnilo v prostorách Rezidence Velvyslance USA.

Zájem o účast v Akademii byl ze strany začínajících podnikatelek opravdu velký. Původně byl projekt AWE naplánován pro 30 českých podnikatelek, vysoký počet přihlášek, kterých dorazilo 193, vyústil v jeho rozšíření. Aktivně se tak do studia nakonec zapojilo 39 studentek. „Je velmi povzbudivé vidět, že i přes překážky, které jsme my ženy musely během měsíců lockdownu překonat, se našla skupina aktivních žen, které se nevzdaly svých snů a pustily se aktivně do jejich plnění. A jsem velmi ráda, že jsme s naší organizací mohly být u toho. Také mě těší, že se kolem projektu spontánně vytvořila komunita aktivních podnikavých žen, mezi něž se mohou přidat i další, například připojením se k naší FB skupině. Inspiraci a motivaci tam najdou jak začínající, tak i již aktivní podnikatelky. Pro některé z nich to možná bude impuls pro přihlášení se do dalšího ročníku, který již dnes začínáme pomalu plánovat,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

V průběhu celého programu studentky „provázela“ trojice facilitátorek – Bohdana Goliášová, Lenka Daňková a Ingrid Šůrová. Byly jim motivací i oporou. I díky nim se studentkám dařilo posouvat své projekty správným směrem. Během 3 měsíců online studia v rámci programu DreamBuilder vyvinutém prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity
absolvovaly studentky 13 „workshopů, během nichž pracovaly na rozvoji projektů, se kterými se do Akademie přihlásily. Celkem 13 studentek pak svůj projekt představilo odborné porotě, ve které zasedla prezidentka Business & Professional Women CR Lenka Šťastná, byznys mentorka Margareta Křížová a podnikatelka Jana Matoušková, vybrala nejlepší projekt. Jako nehlasující člen poroty byl přítomen i kulturní attaché Velvyslanectví USA Erik Black, který projekt do České republiky přivedl. Projekty, které se dostaly do finále byly z nejrůznějších oborů. Jedno však měly společné – chuť jejich autorek realizovat svůj sen o vlastním novém podnikání a pracovat na svém i jeho dalším rozvoji.

Cena za 1. místo a šek na 50 tisíc Kč, který jeho majitelce pomůže v dalším rozvoji jejího byznysu, patří Heleně Bartošové, která se do AWE přihlásila s projektem Filharmoniště. Projekt Filharmoniště přináší vážnou hudbu od profesionálů všem divákům už od nejútlejšího věku. Na koncertu pro rodiče s dětmi od 0 do 3 let se posluchači uvelebí na dece, mohou si kreslit, nebo dát svačinu a
poslechnout si třeba Mozarta nebo Vivaldiho. Kromě toho Helena získala také příležitost využít 5 hodin mentoringu dle vlastního výběru. Ten je připraven i pro další finalistky, které se se svými projekty umístily na 2. a 3. příčce.

Na 2. místě skončila Barbora Kudelová se svým projektem CTRLBK. CTRLBK je značka českého minimalistické udržitelného oblečení. Stojí na základech lokálnosti a vynositelnosti. Snaží se najít výjimečné střihy a vyrábět z kvalitních materiálů. Mimo to se věnuje osvětě v oblasti pomalé módy, udržitelnosti a obecného přístupu k oblečení. Třetí příčku se svým projektem 7 míčů obsadila Kateřina Šorfová. Projekt 7 míčů přináší hravé a zdravé sezení vhodné do dětských pokojů, školek či kanceláří. Autorka projektu se rozhodla známé gymnastické míče schovat do hravého a veselého obalu z kvalitní potahové látky. Děti si s ním mohou hrát, ale je určen také k sezení u stolu a je velmi vyhledávanou pomůckou pro děti s ADHD.

„První ročník AWE v České republice byl jednoznačným úspěchem! Zaznamenali jsme obrovský zájem podnikatelek z celého Česka o připojení se k prvnímu ročníku, že bylo těžké vybrat mezi nimi jména těch, které se do programu dostanou. Je to důkaz toho, že existuje mnoho českých žen, které by si chtěly splnit své sny vlastnit a provozovat vlastní byznys. Náš implementační partner, BPWCR, dále koordinoval nábor, registraci a usnadnění 13týdenního online kurzu s velkou profesionalitou a odhodláním, což umožnilo hladký a efektivní běh programu. Pak tu byly samy vynikající facilitátorky AWE, ženy, které vedly týdenní diskuse o kurzech – každá z nich také úspěšná podnikatelka! Poskytly studentkám AWE okamžitou a užitečnou zpětnou vazbu a perspektivu, která pomohla povzbudit všechny k dokončení kurzu a plnění jejich obchodních snů. Jako bývalý manažer jsem neuvěřitelný hrdý na to, že jsme mohli uspořádat první AWE v Česku, a těším se na další,“ hodnotí 1. ročník Akademie pro začínající podnikatelky Erik Black, kulturní atašé Velvyslanectví USA v České republice.


Zdroj: První ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE úspěšně zakončen. Cenu za nejúspěšnější projekt si odnáší Helena Bartošová s projektem Filharmoniště. Business & Professional Women CR. Tisková zpráva, 14. 6. 2021.

Související

Společnost Coca-Cola aktivně podporuje LGBT+ lidi nejen ve světě, ale i v České republice

Přejít na článek

Fairtrade přispívá k lepšímu postavení žen, mimo jiné vzděláváním

Přejít na článek