První workshop o udržitelné módě v Praze již 28. března

18. 3. 2015

Všichni módu milujeme, ale systém, kterým se dnes oblečení vyrábí a dostává do našich šatníků nás příliš nemiluje.

Módní průmysl dnes přispívá velkou měrou k nejzávažnějším problémům, jako je znečišťování pitné vody, zvyšující se hladina skleníkových plynů, odlesňování a rozšiřování pouští. To vše samozřejmě vede k vymírání ohrožených druhů zvířat, které přicházejí o své přirozené prostředí. Navíc je výroba oblečení masově zajišťována ve sweatshopech. Porušování základních lidských práv a udržování milionů lidí pod hranicí chudoby. To je realita módního průmyslu.

Téma dlouhodobé udržitelnosti je v módním průmyslu velmi aktuální a mnoho profesionálů a značek se jím seriózně zabývá. Aktuální je i pro spotřebitele, designéry, budoucí profesionály a média.

Proto přichází The ‚S‘ Fashion Workshop. Inspirativní workshop, který se uskuteční 28. března 2015 v Praze, je zaměřen na vzdělání v oblasti udržitelné módy. Tento pojem se pomalu dostává do povědomí veřejnosti a na workshopu se dozvíte nejen to, co si pod ním do detailů představit, co všechno módní průmysl páchá na přírodě a na společnosti, ale především to, jak nastavit nový systém, jak být lepší zákazník, lepší návrhář, lepší manažer. Dozvíte se také o principu Cradle To Cradle, aneb, jak vytvořit svět, ve kterém neexistuje odpad, o průzkumu Greendex, o budoucnosti brandingu, která se jmenuje Meaningful Branding.

Interaktivní workshop v inspirujících prostorách CZECHDESIGNU vede Kamila Boudová. Motivovaná a nadšená ambasadorka udržitelné módy, která žije a pracuje v Paříži, v Čechách pořádá workshopy na téma fashion business a lokálně vede kampaň Fashion Revolution. Hosty na workshopu budou Katarína Král a Kamila Vodochodská. Katarína se angažuje v podpoře lokální módy a lokálních designérů, Kamila se specializuje na zákazníky, kteří se chtějí oblékat lépe, kvalitněji a eticky.

Můžete se také přímo zapojit do mezinárodní kampaně Fashion Revolution a nebo se dozvědět informace o soutěži Eco-Chic Design Award pro designéry, kteří navrhují s principy dlouhodobě udržitelného rozvoje.

Registraci a více informací naleznete zde.