Q Designers staví inovace s pozitivním dopadem

19. 12. 2018

Q Designers je inovační agentura, která staví nové produkty a služby s pozitivním dopadem. Často skrz optiku Cílů udržitelného rozvoje (SDGs).

Pražské inovační studio má za poslední tři roky na kontě projekty pro IKEA, ČSOB, Českou spořitelnu, Skanska nebo KPMG. Společným jmenovatelem jejich práce je metoda Human Centered Design a pozitivní dopad. Skrz produkt, službu, nebo celý business model.

Design služeb: Druhý život nábytku pro IKEA
Díky této službě můžete nabídnou nábytek zpět do IKEA, která Vám nabídne cenu za výkup a později ho prodá za stejnou částku ve svém koutku se zlevněným zbožím. Novému majiteli na něj dá další rok záruku a vám nabídne jeho odvoz, pokud právě nemáte cestu kolem. Za první rok provozu využilo Druhého života přes 5000 zákazníků a připravuje se pilot v Maďarsku.

Produktový design: Květináče, které šetří 25 % na logistice
Řeklo by se, že na květináči už se nic nového vymyslet nedá, ale Q Designers se jich podařilo díky novému tvaru naskládat na jednu paletu o 25% víc a tím ušetřit hodně peněz při dopravě po Evropě. Ekologický design totiž znamená dívat se už při navrhování na celý životní cyklus produktu.

Design inovací: Ekologický úvěr pro Českou spořitelnu
Investice do energetické efektivity provozu nejsou snadné téma. Nová tepelná čerpadla, světla, okna nebo operační manuály se můžou vyšplhat na desítky milionů korun, ale jejich návratnost je překvapivě rychlá. A přesně proto pomohli Q Designers postavit nový investiční úvěr TOP Energy Effect, který firmám pomáhá takové investice zvládnout.

Velké zelené plány
Q Designers plánují v roce 2019 přinést na trh nové udržitelné produkty pro kanceláře a pro koncové zákazníky. Ve spolupráci s investičním fondem Air Ventures nedávno založili startup The Greenest Company, který pomocí technologie přináší přírodu do kanceláří, a v lednu půjde na trh také nová kolekce udržitelných módních doplňků jejich značky Contiqua.


Zdroj: Q Designers, www.qdesigners.co