Raeda – pro jednodušší život na vozíku

16. 11. 2020

Raeda je nová značka zaměřená primárně na vozíčkáře. Právě pro ně chce vyvíjet produkty, které budou lepší než to, co trh aktuálně nabízí. Za značkou Raeda stojí lídr integračního sociálního podnikání v České republice, Ergotep družstvo invalidů.

Česká vozíčkářská speciálka vznikla za jediným účelem, pomáhat vozíčkářům v jejich každodenním životě. Za jejím vznikem stojí potřeby kolegů a kamarádů vozíčkářů, kteří se od počátku podíleli na vývoji prozatím tří produktů: kol, vozíku a brašen.

Na začátku všeho byla myšlenka vozíku, který bude odpovídat současným možnostem a trendům. Než se z představy stal reálně hmatatelný produkt, vedla k tomu dlouhá a trnitá cesta. Přes veškeré nástrahy a komplikace, které k výrobě a designu patří, je dnes vozík na světě. Vozík je doplněn o unikátní kola, která jsou inovativním a revolučním řešením v této oblasti.

Souběžně a nepřetržitě také Raeda pracuje na vývoji „chytré krabičky“, která bude ovládána aplikací v telefonu a upozorní příslušné osoby v případě nesnází a potíží např. když se převrátí vozík.

V aktuální nabídce má Raeda také dva druhy brašen, a to koženou brašnu Citybag nebo textilní brašnu Sportbag. K nim také nabízí doplňky, jako je pás na nohu, díky němuž si lze brašnu připevnit na nohu. Nošení brašny je tak pohodlné a věci máte vždy po ruce. Příjemné je i ovládání mobilu na noze přes dotykovou fólii brašny.

Raeda se nestará pouze o vývoj a design nových produktů, ale zaměřuje se také na služby: opravy a repase starých či zničených vozíků, které jim pomáhají vdechnout nový život.

Za Raedou stojí Ergotep, lídr sociálního podnikání v Česku. Na Vysočině zaměstnává přes 280 lidí se zdravotním postižením, kterým kromě práce pomáhá i se vzděláváním či zajištěním bydlení. Sociálnímu podnikání se věnujeme přes 17 let a děláme i pro velikány jako je Hamé, Tescoma nebo ČSOB. Myšlenku nového projektu jsme nosili v hlavě dlouho. Chtěli jsme ale vytvořit něco, kde zúročíme naše zkušenosti z práce s hendikepovanými. A povedlo se, v Raedě se nám hodí každý den.

Celý příběh najdete na raeda.cz.

 

Související

Zálohovaná Mattoni na Košík.cz uzavírá kruh a recykluje z lahve do lahve

Přejít na článek