RE: PARÁDA Sharing is chic & caring!

13. 4. 2014

To je módní projekt podporující myšlenku recyklace a tvorbu mladých návrhářů, který vzniká v srdci Brna.

Nápad se však zrodil v Barceloně, v okouzlení z tamějšího tvůrčího prostředí, z elegance a originality Katalánek a je inspirován německým konceptem ekonomie sdílení. Právě v Německu je téma ekonomie sdílení velice aktuální. A nesdílí se jen oblečení, ale i třeba vrtačky, auta nebo gauč v kuchyni na přespání. I u nás můžete najít několik dalších projektů, které se tématu sdílení věnují, např. Autonapůl (sdílení aut), Rekola (sdílení kol), portál Odkomunity.cz a další.

RE: PARÁDA je otevřená skříň vkusné kamarádky, odemknutý obchod s haute couture, tetiččina vintage komoda. Módní knihovna, kde si za měsíční abonmá můžete půjčit zajímavé a originální kousky oblečení či doplňky. Ať už zrovna nutně potřebujete originální svatební šaty, huňatý svetr na hory, luxusní halenku do práce, něco úžasného na první rande, koženou bundu na festival či elegantní klobouk, v RE: PARÁDĚ naleznete ten správný outfit pro každou příležitost! Za pár korun měsíčně a s dobrým pocitem.

„Vadí nám, kolik oblečení chrlí velké módní řetězce a vůbec celý ten koncept a podoba současného konzumu,“ říká Kateřina, jedna ze zakladatelek této netradiční knihovny oblečení. „Napadlo nás, že ekologie a parádění se nevylučuje, stačí, když lidé mezi sebou ty kousky sdílí. Tím koloběhem se prodlouží životní cyklus oblečení a je to i levnější, než si pořád něco nového kupovat. Navíc to lidi učí mezi sebou věci sdílet, nemít všechno jen pro sebe“.

Co vás v této skříni čeká? Kombinace zajímavého nového zboží, originálních vintage modelů a tvorby mladých návrhářů. Všechny kousky jsou pečlivě osobně vybrány, část pokladů pochází z Barcelony a Berlína, měst plných stylových parádnic.

Zdroj: reparada.cz a Žlutý, duben 2014