Recyklované plastové láhve přetvářejí udržitelnou módu

19. 1. 2018

Společnost Bionic Yarn využívá recyklovaní plastových lahví a vytváří z nich přizpůsobivé a vysoce výkonné textilie, které jsou bez problémů integrovány s módními návrhy.

Bionic Yarn vytváří silné a trvanlivé tkaniny z recyklovaného plastu. Nabízejí sortiment tří vláken, každé s odlišnou strukturou a podílem recyklovaného plastu (od 40 % až do 100 % recyklovaného obsahu). Společnost rychle přechází od mezery na trhu a alternativního trhu do hlavního módního průmyslu. Pharrell Williams je její kreativní ředitel, předchozí spolupráce byla se společnostmi jako jsou Timberland, Moncler nebo Burton.

 

V dalším vývoji budou plastové odpadky sklizeny z oceánů mořskými organizacemi a recyklačními společnostmi speciálně využity pro vytvoření Bionic Yarn vláken. Bude to součástí projektu Vortex, který je mezinárodním sdružením umělců, designérů a architektů, kteří aktivně pracují na zachycení plastového odpadu inovativními způsoby. V únoru minulého roku představila například známá společnost H&M nové šaty vytvořené z Bionic Yarn vlákna jako součást své odpovědné Conscious Exclusive kolekce.Proč by vás to mělo zajímat? Výzkumy odhalují, že v oceánu se dnes vyskytuje až 165 milionů tun plastu. Výhody zaměření se na tento problém prostřednictvím módního průmyslu jsou rozsáhlé, a to díky kombinaci poptávce z masového trhu s globálním sběrem plastového odpadu. Design oblečení a dopad na zákazníky zapojených značek přispívají k vyřešení tohoto problému.


Zdroj: Recycled Plastic Bottles Reinvent Sustainable Fashion. The Global Opportunity Explorer [online]. Volně přeloženo z AJ, originál dostupný ZDE.