Ředitelé firem vybudovali komunitní zahradu v azylovém domu pro matky s dětmi

29. 5. 2015

Asociace společenské odpovědnosti představuje nový koncept, tzv. společensky prospěšného networkingu (Social Impact Networking) lidí z vrcholového managementu a vedení.

Účastníky spojuje jediné. Nechtějí se jen scházet a povídat si nad společnými obědy či u snídaně, předávat si vizitky a plácat se za dobro po zádech. Chtějí skutečně pomáhat, vytvářet konkrétní hodnoty a společně si tak rozšiřovat obzory vnímání skutečné společenské odpovědnosti.

Dvě desítky ředitelů významných firem tak vloni na Vánoce vytvořili za pomoci šikovných aranžérek (žen s epilepsií sociálního podniku Aranžérie) originální vánoční dekoraci, kterou osobně předali maminkám dětí a dětem z pokojů Dětského onkologického a traumatologického oddělení FN Motol. Zpříjemnili jim tak nelehké chvíle vánočních svátků, které bohužel nemohli v plné síle a zdraví trávit doma. (Více z akce zde).

Tentokrát ředitelé strávili odpoledne v zahradě Kolpingova domu – azylového domu pro matky s dětmi, kde společně odstartovali projekt, který se po několik měsíců stane vlastní „jedlou zahrádkou“ a pracovní terapií žen bez domova. Každý z ředitelů společně s jednou ženou bez domova vysadil rostliny, které budou základem pro růst celé komunitní zahrady, již brzy budou maminky a děti sklízet první plody společné práce.

Projekt se uskutečnil ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza, společností Eco Salon Rolland a charitativním projektem Girls&Business. Za cíl má rozvíjet jak komunitní život skrze městské zahradničení, tak především pomáhat matkám bez domova, které se ocitly v nouzi. Mediálním partnerem projektu byl časopis Nový prostor. Občerstvení zajistil sociální podnik Kavárna Mezi Řádky, který dává práci lidem s mentálním postižením.

Fotogalerii z akce zobrazíte zde.