ROSSMANN. Drogerie bez obalu

18. 11. 2019

Tento pojem každý z nás už někde slyšel a není divu. Toto heslo se v poslední době skloňuje velice často. Život ve stylu „zero waste“ značí přístup k životu, který usiluje o minimalizaci vzniku odpadu a tím redukuje naši ekologickou stopu.

Smysl to má, stačí se podívat na čísla. Podle Českého statistického úřadu vyprodukuje jedna česká rodina až 1 356 kg obalů ročně (celá republika pak neuvěřitelných 3 579 614 kg ročně). Asi nikdo z nás si neumí představit, jak vysoké je číslo pro celý svět? Většina z nás si řekne, že vyhozením plastů do žlutého kontejneru to pro nás končí, jenže tomu tak není. Dojde sice k procesu recyklace, ne ale všechny plasty se dají dobře využít a ne všechny plasty se zrecyklují na 100 %. Recyklace je dobrá cesta, ovšem lepší je se tvorbě odpadu spíše vyhnout. Síť drogerií ROSSMANN se snaží být partnerem na této „zelené“ cestě, netají se pozitivním ekologickým smýšlením. Není jim lhostejné, co se kolem nás děje, a proto jde v našem „zeleném“ počínání vpřed.

Síť drogerií ROSSMANN a společnost Henkel proto spojily síly a rozhodly se na to jít „bez obalu“. V deseti vybraných pobočkách po celé České republice představily plnicí stanice, kde si svou oblíbenou značkovou drogerii mohou zákazníci s dobrým pocitem natočit do znovu doplnitelných lahví. Drogerie společně s nově dostupnou službou navíc spustila výzvu #denbezobalu na sociálních sítích, která má lidi motivovat k nákupu oblíbených drogistických výrobků bez obalu.

Od šamponu, přes sprchový gel, prostředek na nádobí až po gel na praní prádla či aviváž – to vše si zákazníci mohou nakoupit, aniž by zbytečně plýtvali plasty. ROSSMANN společně s Henkelem spustili od listopadu 2019 nově dostupnou službu bezobalové drogerie, která obsahuje šetrné produkty oblíbených kosmetických řad Nature Box a Fa nebo prostředky pro péči o domácnost značek Persil, Silan či Pur.

A jak nová služba funguje? Je to jednoduché, za 19,90 Kč si zákazníci zakoupí první lahev, označí skeneru na plnicí stanici, naplní zvoleným produktem, označí etiketou, kterou vytiskne plnicí stanice a takto si ji odnesete k pokladně. Příště už stačí prázdnou láhev vzít s sebou na nákup a znovu doplnit. Efekt snížení množství plastů se projeví s každým dalším doplněním drogerie do této stejné lahve. Jedna česká domácnost nakupováním v projektu Drogerie bez obalu může ušetřit průměrně až 77 % plastového obalu za rok. Kdyby všechny české domácnosti přešly na drogerii bez obalu, ušetřilo by se přibližně 5 tisíc tun plastových obalů za jeden jediný rok.

Díky šetrnému bezobalovému nákupu můžou všichni přispět k ochraně naší planety, proto se obě společnosti v rámci projektu rozhodly spustit také výzvu na sociálních sítích #denbezobalu. V ní si lidé vyzkoušeli, jak se dá nakupovat zodpovědně. Zákazník má více variant, může navštívit bezobalový obchod, použít bavlněné sáčky na ovoce místo igelitových pytlíků nebo si natočí šampon do znovu naplnitelného obalu. Stačí se vyfotit a sdílet na Instagramu, je na uvážení každého, jaké variantě udržitelného nákupu dá přednost a může vyhrát poukaz na doplnění všech osmi dostupných výrobků bezobalových stanic ROSSMANN. Jaké výrobky jsou dostupné bez obalu? Zákazníci si mohou opakovaně doplňovat celkem 8 vybraných šetrných produktů: prací prostředek Persil Gel Color a Sensitive, aviváž Silan Sensitive, prostředek k mytí nádobí Pur Secrets of Care Aloe Vera, tekuté mýdlo na ruce Fa Hygiene & Fresh a šampony a sprchové gely s veganskou recepturou Nature Box Avocado a Pomegranate.

Drogerie bez obalu nabízí efektivní řešení v boji proti jednorázovým plastům, zároveň přispěje přírodě a člověk bude mít radost z šetrného nákupu.

Buďte udržitelní – šetřete své peníze i zemi, ve které žijete. Je to tak snadné…


Zdroj: ROSSMANN, více na www.rossmann.cz a www.rossmann.cz/drogerie-bez-obalu.

Související

Mattoni 1873 usiluje o zavedení zálohového systému na nápojové obaly v ČR

Přejít na článek

Světové značky stahují své reklamy z Facebooku. Jaký to bude mít dlouhodobý dopad?

Přejít na článek

Unilever představuje odvážné ambice pro dosažení udržitelnějšího globálního potravinového systému

Přejít na článek