Rytmus ocení zaměstnavatele dávající lidem s postižením stejnou šanci

22. 9. 2020

Organizace Rytmus – od klienta k občanovi vyhlásila na jaře společně s dalšími regionálními organizacemi soutěž Stejná šance oceňující zaměstnavatele, kteří zaměstnávají lidi se zdravotním postižením. Zaměstnavatele do soutěže může nominovat široká veřejnost do 30. září 2020.

Na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením v letech 2010 – 2015 uvolnilo Ministerstvo práce a sociálních věcí téměř 22,4 miliardy korun. I přes to, že tyto finance mají primárně sloužit k usnadnění vstupu lidí se zdravotním postižením na volný trh práce, skončilo 96 % těchto prostředků u zaměstnavatelů na chráněném trhu práce. O to více je třeba ocenit firmy na běžném pracovním trhu, které i bez státních prostředků dokáží poskytnout pracovní místo lidem se zdravotním postižením.

V pondělí 2. března 2020 začal již 9. ročník celorepublikové soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2020. Cílem soutěže je veřejně ocenit a podpořit zaměstnavatele, kteří zaměstnávají osoby se zdravotním postižením a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe rozšířit myšlenku zaměstnávání lidí s postižením směrem k veřejnosti a také k dalším potencionálním zaměstnavatelům.

Soutěž vyhlásila organizace Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s. společně s dalšími organizacemi v těchto krajích:

  • Hlavní město Praha (Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.)

  • Karlovarský kraj (Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.)

  • Středočeský kraj (Rytmus – Střední Čechy, o.p.s.)

  • Liberecký kraj (Rytmus Liberec, o.p.s.)

  • Jihomoravský kraj (AGAPO, o.p.s.)

  • Ústecký kraj (Agentura Osmý den, o.p.s.)

  • Královehradecký kraj (Aspekt, z.s.)

Hlavním partnerem 9. ročníku soutěže je Asociace společenské odpovědnosti, o.p.s. Soutěž probíhá pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí a hlavního města Prahy. Široká veřejnost může nominovat zaměstnavatele do 30. září 2020 prostřednictvím online nominačních formulářů umístěných na webových stránkách soutěže www.stejnasance.cz. Termín ukončení příjmu nominací a samotné slavnostní vyhlášení soutěže byla organizace nucena z důvodu mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví odložit.


Zdroj: Stejná šance – zaměstnavatel roku 2020. Tisková zpráva organizace Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.

Související

Skupina Unibail-Rodamco-Westfield opět pomáhá znevýhodněným uchazečům uplatnit se na trhu práce

Přejít na článek

Rostoucí náklady, nízké příjmy, klimatická změna a riziko dětské práce: Světový den pro fair trade připomíná problémy pěstitelů

Přejít na článek

Rok 2021 je rokem ochrany oznamovatelů. Jak se jako firma na to připravit?

Přejít na článek