S jarem opět uklidíme Česko

31. 3. 2022

Tradičně s jarním sluncem budou v PENNY opět uklízet své okolí. V sobotu 2. dubna podpoří celosvětový úklidový den a projekt Ukliďme Česko, do něhož se opět zapojí desetitisíce dobrovolníků po celé zemi. V PENNY jsou partnerem tohoto projektu už čtvrtým rokem a vyzývají tak ke zlepšování svého okolí své zaměstnance i širokou veřejnost.

V loňském roce na jaře se kvůli přetrvávající pandemii celorepublikový úklid nesl v duchu hesla #UklidmeZaHumny a Pytlomatů, tedy formou individuálních úklidů, na podzim se už akce vrátila k tradičnímu společnému úklidu. „Působíme po celé zemi, když máme přes 400 prodejen a 5 logistických center a odpovědnost za místa, kde se s našimi zákazníky společně potkáváme, je jednou z našich priorit. Chceme být všude a všem dobrým sousedem a společně vytvářet příjemné a čisté životní prostředí. Jako společnost podporujeme místní komunity a naším cílem je, abychom společně žili v lepším a čistším světě,“ říká Tomáš Kubík, manažer komunikace a tiskový mluvčí PENNY.

Během loňského roku uklízelo v rámci projektu na 1 800 místech České republiky více než 40 tisíc dobrovolníků. „Už dva týdny před termínem jsme evidovali přes 3 300 nahlášených úklidů, což je více než za poslední dva roky dohromady. Už teď víme, že k místním organizátorům poputuje na 100 000 pytlů na sběr odpadků, a, díky nebývalému zapojení více než 1 000 škol, také zhruba 150 000 pracovních rukavic. Navíc letos se naše akce neplánovaně změnila na akci „mezinárodní“, a to díky zapojení vietnamské a ukrajinské komunity. A tak jako pokaždé i letos máme pro účastníky připravené foto a video soutěže,“ sdělil za organizátory Miroslav Kubásek.

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky, jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek v našem okolí. Od roku 2018, kdy proběhl první celosvětový úklid, se do úklidů po celém světě zapojilo celkem
50 miliónů dobrovolníků ze 180 zemí světa, kterým se podařilo z přírody odstranit na 280 000 tun odpadů.

Jak se zapojit a přiložit ruku k dílu? Stačí jen přijít a pomoci s úklidem. Mapa úklidů je k dispozici zde. Organizátoři úklidů mají pro dobrovolníky k dispozici potřebné pomůcky jako pytle a rukavice.

PENNY je tradičním partnerem nejen projektu Ukliďme Česko, ale také iniciativy Hodina Země nebo projektu Sázíme budoucnost, který vyhlašuje Nadace Partnerství.

Termíny úklidů 2022
Hlavní jarní úklidový den: sobota 2. dubna 2022
Hlavní podzimní úklidový den (World Cleanup Day 2022): sobota 17. září 2022


Zdroj: S jarem uklidíme Česko. PENNY market. Tisková zpráva, 29. 3. 2022.

Související

Kaufland je podle studie Impact Metrics opět nejlepší v udržitelnosti mezi obchodními řetězci

Přejít na článek

Slavnostní otevření nové voliéry pro sovice v Zooparku Zájezd

Přejít na článek

Mediální analýza: česká média podceňují dopad zemědělství na klimatickou krizi

Přejít na článek