S jarem opět uklidíme Česko

31. 3. 2022

Tradičně s jarním sluncem budou v PENNY opět uklízet své okolí. V sobotu 2. dubna podpoří celosvětový úklidový den a projekt Ukliďme Česko, do něhož se opět zapojí desetitisíce dobrovolníků po celé zemi. V PENNY jsou partnerem tohoto projektu už čtvrtým rokem a vyzývají tak ke zlepšování svého okolí své zaměstnance i širokou veřejnost.

V loňském roce na jaře se kvůli přetrvávající pandemii celorepublikový úklid nesl v duchu hesla #UklidmeZaHumny a Pytlomatů, tedy formou individuálních úklidů, na podzim se už akce vrátila k tradičnímu společnému úklidu. „Působíme po celé zemi, když máme přes 400 prodejen a 5 logistických center a odpovědnost za místa, kde se s našimi zákazníky společně potkáváme, je jednou z našich priorit. Chceme být všude a všem dobrým sousedem a společně vytvářet příjemné a čisté životní prostředí. Jako společnost podporujeme místní komunity a naším cílem je, abychom společně žili v lepším a čistším světě,“ říká Tomáš Kubík, manažer komunikace a tiskový mluvčí PENNY.

Během loňského roku uklízelo v rámci projektu na 1 800 místech České republiky více než 40 tisíc dobrovolníků. „Už dva týdny před termínem jsme evidovali přes 3 300 nahlášených úklidů, což je více než za poslední dva roky dohromady. Už teď víme, že k místním organizátorům poputuje na 100 000 pytlů na sběr odpadků, a, díky nebývalému zapojení více než 1 000 škol, také zhruba 150 000 pracovních rukavic. Navíc letos se naše akce neplánovaně změnila na akci „mezinárodní“, a to díky zapojení vietnamské a ukrajinské komunity. A tak jako pokaždé i letos máme pro účastníky připravené foto a video soutěže,“ sdělil za organizátory Miroslav Kubásek.

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky, jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek v našem okolí. Od roku 2018, kdy proběhl první celosvětový úklid, se do úklidů po celém světě zapojilo celkem
50 miliónů dobrovolníků ze 180 zemí světa, kterým se podařilo z přírody odstranit na 280 000 tun odpadů.

Jak se zapojit a přiložit ruku k dílu? Stačí jen přijít a pomoci s úklidem. Mapa úklidů je k dispozici zde. Organizátoři úklidů mají pro dobrovolníky k dispozici potřebné pomůcky jako pytle a rukavice.

PENNY je tradičním partnerem nejen projektu Ukliďme Česko, ale také iniciativy Hodina Země nebo projektu Sázíme budoucnost, který vyhlašuje Nadace Partnerství.

Termíny úklidů 2022
Hlavní jarní úklidový den: sobota 2. dubna 2022
Hlavní podzimní úklidový den (World Cleanup Day 2022): sobota 17. září 2022


Zdroj: S jarem uklidíme Česko. PENNY market. Tisková zpráva, 29. 3. 2022.

Související

Společně pro elektromobilitu. Nošovický Hyundai poskytne Konu Electric bartošovické záchranné stanici

Přejít na článek

Díky grantu Nadace ČEZ se do naší krajiny vrátilo už téměř 108 000 stromů. Podzimní výsadby v obcích jsou v plném proudu

Přejít na článek