Šampióni udržitelnosti učí základní školy udržitelnosti

9. 9. 2013

Projekt Šampióni udržitelnosti vznikl v české pobočce společnosti Henkel minulý rok a jeho myšlenka šířit udržitelné chování natolik zaujala, že překročila hranice našeho státu

Speciálně vyškolení zaměstnanci společnosti Henkel, tak zvaní Ambasadoři udržitelnosti, nabízí základním školám osobní návštěvu, v rámci které seznámí děti s každodenními zvyklostmi, jak šetřit energii, neplýtvat vodou, třídit obaly a snižovat objem odpadu. Program v rozsahu jedné vyučovací hodiny je prioritně určen žákům 3. až 4. tříd. Děti v tomto věku mohou svým příkladem ovlivnit chování svých rodičů, prarodičů i kamarádů k trvalejší udržitelnosti našeho okolí.

Ambasadoři děti nenechají nudit. Mají pro ně připraveny omalovánky, tipy a triky či animovaný film s postavičkou zeměkoule, která reaguje na různé chování usměvavou či zamračenou tváří. Děti, které se přednášky zúčastní, obdrží Certifikát dokládající, že se staly Šampióny udržitelnosti, tričko a samolepky, jež mohou sloužit pro označování míst, kde už se změna chování nebo šetření uskutečňuje.

Minulý rok se uskutečnilo celosvětový pilotní ročník projektu, v rámci kterého Ambasadoři hovořili o udržitelnosti s více než 400 dětmi. V České republice se potkali s téměř 120 dětmi a jejich odezva byla více než nadšená. Proto projekt pokračuje i letos a zvyšuje počet Ambasadorů, aby mohli zavítat do všech škol, které o jejich návštěvu projeví zájem.

Více k projektu, informace pro školy, kvíz a další zajímavosti naleznete zde.

Zdroj: sampioni-udrzitelnosti.cz, 2013