Sbírka stravenek Ticket Restaurant vynesla skoro půl milionu korun. Za peníze se nakoupí jídlo pro potřebné

7. 5. 2019

Částku přes 442 tisíc korun vynesla speciální sbírka stravenek a volnočasových poukázek, kterou od loňského prosince do konce února organizovala společnost Edenred.

Ta nyní výnos ze sbírky předá Potravinové bance, která za ně nakoupí jídlo pro lidi v nouzi a děti v dětských domovech. „Celkem na naši sbírku přispělo stravenkami Ticket Restaurant nebo poukázkami Edenred Benefits téměř 1 500 dárců z celé České republiky. Chtěl bych jim za jejich účast poděkovat. Prostředky ze sbírky již má na účtu Potravinová banka. Ta za ně nakoupí potraviny pro Charitu, Armádu spásy, Naději, Klokánky, Koaly, Domovy na půl cesty, azylové domy nebo dětské domovy,“ uvedla Daniela Pedret, manažerka pro komunikaci ve společnosti Edenred.

Potravinová banka od výrobců a obchodníků odebírá neprodané či neprodejné potraviny, tedy takové, které mají poškozený obal, špatné označení nebo blížící se termín konce minimální trvanlivosti. Ty pak rozdává potřebným. „Výtěžek ze sbírky společnosti Edenred doplní její sortiment – peníze půjdou na nákup takových potravin, které se běžně Potravinové bance nedostávají, například na nákup sýrů, másla, masných a uzenářských výrobků, trvanlivých potravin nebo dětských přesnídávek,“ doplňuje Daniela Pedret ze společnosti Edenred.

Edenred je největší světovou firmou na poli firemních benefitů, v tuzemsku je známý zejména díky stravenkám Ticket Restaurant. Firma také dlouhodobě rozvíjí projekty v oblasti vyváženého stravování. „Jako vydavatelé stravenek se snažíme co nejvíce přispět k zdravému a vyváženému stravování zaměstnanců a prospěšný projekt s Potravinovou bankou na tuto naši činnost plynule navazuje,“ sdělila Daniela Pedret.

Spoluprací s Potravinovou bankou navazuje Edenred na společensky odpovědnou aktivitu z minulých let, kdy poskytoval prostředky ze sbírky stravenek projektu Pomozte dětem. Potravinovou banku nyní zvolil proto, že vybrané prostředky půjdou cíleně do oblasti stravování, ve které Edenred působí.

„Společnosti Edenred velice děkujeme. Vážíme si jejího odpovědného přístupu a podpory v oblasti boje proti plýtvání potravinami a těší nás, že si vybrali právě nás za partnerskou organizaci v tomto projektu. Jsme rádi, že jsme mohli finanční dar použít na nákup potravin potřebným lidem,“ říká Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha a Středočeský kraj.

Díky činnosti Potravinové banky je měsíčně rozdáno 210 tun potravin do 156 organizací. „Distribucí vyřazených potravin pravidelně pomáháme zajistit stravu pro 30 tisíc lidí v Česku,“ uvádí Věra Doušová.


Zdroj: Tisková zpráva, Sbírka stravenek Ticket Restaurant vynesla skoro půl milionu korun. Za peníze se nakoupí jídlo pro potřebné, Edenren, www.edenred.cz.