Historicky první Ceny SDGs se udělovaly v sobotu 27. května 2017 na slavnostním večeru v pražském Černínském paláci.

Do prvního ročníku cen za naplňování Cílů udržitelného rozvoje, který společně vyhlásily Úřad vlády, Asociace společenské odpovědnosti, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Česká rozvojová agentura a Informační centrum OSN v Praze, se přihlásilo neuvěřitelných 215 projektů.

Česko mění svět

V rámci kampaně Cen SDGs vznikl ve spolupráci s Forbes Česko klip Česko mění svět, který měl za cíl seznámit s globálními cíli českou veřejnost. Celkem 25 osobností českého kulturního a veřejného života v klipu vyzývalo k udržitelné budoucnosti každého z nás. Do projektu se zapojila například Petra Němcová, Yemi A. D., Lenka Bradáčová, Rytmus, Lukáš Hejlík, Simona Krainová, Jiří Mádl, Jan Saudek, Bára Nesvadbová, Petr Šimůnek a další. Klip vyrobilo studio MadLove.

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

Slavnostním večerem historicky prvních Cen SDGs provázel Yemi A. D. Na galavečeru v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí jako hlavní host vystoupil profesor Jeffrey Sachs, jeden z nejznámějších ekonomů světa, expert na udržitelný rozvoj a odborný poradce OSN pro SDGs.

„České Ceny SDGs jsou skvělou inovací, která nejenže přitáhne pozornost k udržitelnému rozvoji, ale slouží také jako inspirace pro byznys, jednotlivce i veřejnou správu, aby zvýšili své aktivity k dosažení Cílů udržitelného rozvoje. Ceny SDGs jsou iniciativou, která by se rozhodně měla rozšířit do dalších zemí.”

Celou fotogalerii z galavečera zobrazíte zde, více informací ze slavnostního předávání naleznete na tomto odkazu a shrnující aftervideo si pustíte zde.

Podívat se můžete také na exkluzivní rozhovor ekonoma Tomáše Sedláčka s prof. Jeffrey Sachsem, který proběhl v předvečer slavnostního předávání.

FOTOGALERIE

Všechny informace o Cenách SDGs 2017, včetně projektů finalistů i semifinalistů, komentářů odborníků a mnohého dalšího, najdete v této brožuře.
stáhnout brožuru 2017