Druhý ročník Cen SDGs byl vyhlášen v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí dne 12. června 2018. Hlavním zahraničním hostem slavnostního galavečera byl ministr financí Dánského království Kristian Jensen, pod jehož resort spadá agenda SDGs v Dánsku.

Kristian Jensen také získal čestnou cenu „Leadership on the SDGs” za to, že jde v naplňování Cílů udržitelného rozvoje příkladem

Poslední večeře

Kampaň druhého ročníku Cen SDGs se nesla ve vizuálu originálně pojaté Poslední večeře ambasadorů Cílů udržitelného rozvoje v Česku. Před fotoaparátem Pavlíny Saudkové se v kostele Sacre Coeur v Praze sešli symbolicky u jednoho stolu, aby pomohli zviditelnit globální problémy dnešního světa.

Podrobnosti o kampani Poslední večeře pro SDGs se dočtete ZDE.

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

Slavnostním galavečerem předávání Cen SDGs 2018 prováděli spisovatelka a zakladatelka nadačního fondu Be Charity Barbara Nesvadbová a šéfredaktor Forbes Česko Petr Šimůnek.

Hosté seděli u kulatých stolů, z nichž každý znázorňoval po jednom ze 17 Cílů udržitelného rozvoje. Nejen stoly po celý večer zdobily květiny sociálního podniku Aranžérie. Po první části programu následovala zero waste recepce v zahradách Černínského paláce.

Atmosféru slavnostního předávání si můžete prohlédnou v krátkém aftervideu.

Podívat se můžete také na exkluzivní rozhovor ekonoma Tomáše Sedláčka s Kristianem Jensenem, který proběhl v předvečer slavnostního předávání.

FOTOGALERIE

Více o slavnostním vyhlášení druhého ročníku Cen SDGs se dočtete ZDE.

Všechny informace o Cenách SDGs 2018, včetně projektů finalistů i semifinalistů, komentářů odborníků a mnohého dalšího, najdete v této brožuře.
stáhnout brožuru 2018