Ceny vítězům třetího ročníku Cen SDGs byly předány na slavnostním galavečeru v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí dne 30. května 2019. Hlavním zahraničním hostem byla Majken Gilmartin, spoluzakladatelka světového fotbalového turnaje pro ženy-aktivistky Global Goals World Cup, který Asociace společenské odpovědnosti v roce 2019 poprvé hostila v Česku.

Global Goals World Cup Prague 2019

Kampaň k Cenám SDGs 2019 se tentokrát nesla ve sportovním duchu. Den před slavnostním předáváním Cen SDGs 2019, ve středu 29. května se na Václavském náměstí v Praze konal první ročník fotbalového turnaje žen, které kopaly za globální cíle. Hru za lepší svět si zahrálo na 150 amatérských hráček z 18 různých týmů z celé republiky. Šampionkami prvního Global Goals World Cup Prague se staly hráčky České pošty s týmem Yellow Ladies, které kopaly za zdraví a kvalitní život.

Atmosféru z turnaje Global Goals World Cup Prague 2019 si můžete připomenout ve fotogalerii či v krátkém aftervideu. Více o proběhlém turnaji ZDE.

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

Slavnostním galavečerem předávání Cen SDGs 2019 prováděl herec, moderátor a gastronomický nadšenec Lukáš Hejlík.

Hosté seděli u kulatých stolů, z nichž každý znázorňoval jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje. Nejen stoly po celý večer zdobily květiny sociálního podniku Aranžérie. Po slavnostním předávání následovala udržitelná vegetariánská recepce od Zátiší Catering v prostorách Černínského paláce.

Atmosféru slavnostního předávání si můžete prohlédnou v krátkém aftervideu.

Udržitelné trofeje pro vítěze vyrobilo studio Conscious & Craft. Společně s mezinárodní knihovnou inovativních materiálů matériO Prague vybrali sedm materiálů budoucnosti. Jednotlivé trofeje tak byly vyrobeny např. ze stavebního materiálu z rýžových slupek, recyklovaného textilu nebo experimentálních surovin z vaječných skořápek. Trofeje zároveň doplnily již tradiční betonové medaile ve tvaru SDGs, o které se opět postarali v Gravelli.

FOTOGALERIE

Více o slavnostním vyhlášení druhého ročníku Cen SDGs se dočtete ZDE.

Všechny informace o Cenách SDGs 2019, včetně projektů finalistů i semifinalistů, komentářů odborníků a mnohého dalšího, najdete v této brožuře.
stáhnout brožuru 2019