Setkání byznys členů národní sítě UN Global Compact v P3 Logistic Parks

19. 6. 2018

Ve středu 23. května se v prostorách P3 Logistic Parks konalo setkání členů národní sítě UN Global Compact Česká republika, kterou Asociace společenské odpovědnosti v Česku zastřešuje.

Na setkání se sešli členové z byznys sektoru, mezi zúčastněnými byli zástupci společnosti P3, EY, Deloitte, D21 nebo Nizozemsko-české obchodní komory a dalších. Cílem setkání bylo sdílení zkušeností nad přípravou a implementací sustainability strategiích. Nejčastěji zaznívalo měření dopadu CSR aktivit a dopadu, který mají. Také se řešila síla jedince ve společnosti a jeho vliv na celou komunitu či firmu.

Společnost P3 v Česku vlastní a spravuje 78 budov v 16 logistických parcích o celkové pronajímatelné ploše 1 165 620 m2. V rámci těchto parků P3 aktuálně nabízí přes 213 000 m2 k výstavbě nových objektů. Specializuje se na výstavbu a správu prvotřídních a k životnímu prostředí šetrných nemovitostí po celé Evropě.

V P3 usilují o výstavbu společensky odpovědných průmyslových nemovitostí, které mají co nejnižší dopad na životní prostředí, a které zároveň efektivně přispívají k činnosti jejich zákazníků.

V prvním kroku vždy zajišťují, aby veškerá skladová zařízení již od počátku odpovídala globálním normám pro energetickou účinnost a udržitelnou výstavbu. Následně u příslušných skladů v úzké spolupráci se zákazníky realizují zákaznické environmentální strategie. V závěrečné fázi pak neustále rozšiřují nabídku ekologických iniciativ, aby splnili – ideálně však překročili – standardy pro udržitelnou budoucnost.

Podobná diskuzní setkávání se budou konat pod záštitou UN Global Compact pravidelně.