Setkání s novináři k problematice SDGs

13. 9. 2015

U příležitosti nadcházejícího summitu OSN o udržitelném rozvoji se v úterý 15. září zúčastníme setkání novinářů v Informačním centru OSN v Praze.

Novináře budeme informovat o tématech agendy post-2015 a již dohodnutých Cílech udržitelného rozvoje (SDGs), které nejvyšší představitelé států a vlád formálně na newyorském summitu schválí. V panelu vystoupí Lucie Mádlová (ředitelka Asociace společenské odpovědnosti a představitelka Národní sítě Global Compact ČR), Vladimír Špidla (šéfporadce premiéra), Michal Kaplan (ředitel České rozvojové agentury) a Petr Lebeda (ředitel Glopolis). Moderuje Michal Broža, vedoucí iCentra OSN.

Setkání novináře seznámí s tím, jak téma udržitelného rozvoje uchopila Česká republika na úrovni státu, občanské společnosti i podnikatelského sektoru, jaký potenciál udržitelný rozvoj přináší a jak globání agenda ovlivní přístup k rozvoji v ČR.

Více než 150 nejvyšších představitelů států a vlád se ve dnech 25. – 27 září 2015 sejde v sídle OSN v New Yorku na Summitu k udržitelnému rozvoji, aby oficiálně přijali nový ambiciózní plán rozvoje světa. Tento zásadní program bude pro mezinárodní společenství i vlády jednotlivých států společným vodítkem pro aktivity ve prospěch prosperity a lepší kvality života.

Více k Summitu v New Yorku na stránkách Info centra OSN v Praze zde.