Síla je na našich talířích

21. 10. 2022

Regionální konference o udržitelných potravinových systémech se uskuteční 26. října.

Už za týden, 26. října, se uskuteční konference o udržitelných potravinových systémech s názvem Síla je na našich talířích, kterou pořádá společnost Tesco ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). Cílem konference, konané pod záštitou pana Mikuláše Beka, ministra pro evropské záležitosti České republiky, je shromáždit relevantní osoby s rozhodovací pravomocí, odborníky a zástupce podniků a diskutovat o budoucnosti potravinářského odvětví prostřednictvím pohledu na legislativní rámec udržitelných potravinových systémů, na příležitosti a překážky z obchodního hlediska a v neposlední řadě na potenciál přimět zákazníky k udržitelnějšímu stravování.

V rámci konference budou vůbec poprvé veřejnosti představeny Principy pro udržitelné potravinové systémy ve střední Evropě, které mohou pěstitelé potravin, zpracovatelé, dodavatelé a maloobchodníci přijmout, aby snížili svůj dopad na životní prostředí a zmírnili rizika související s klimatem.

Streamování konference začne 26. října v 10:00 hodin a zaregistrovat se můžete již nyní na https://www.sustainablefoodconference.com/cs/registration-stream.


Zdroj: Síla je na našich talířích: regionální konference o udržitelných potravinových systémech. Tesco. Tisková zpráva. 19. 10. 2022.

Související

Už to roste, už to klíčí. Společnost Kaufland a Nadace Via podpoří komunitní zahrady částkou 1 000 000 Kč

Přejít na článek