Síla sdílení jídla se sousedy, to je Shareyourmeal

16. 3. 2014

Shareyourmeal.net umožňuje sdílet jídlo s lidmi z vašeho blízkého okolí. Ať už připravíte nějakou kulinářskou specialitu nebo nudle s mákem.

Pomocí této online platformy můžete sdílet jídlo se svými sousedy. Nemáte chuť vařit? Zjistěte, jaká jídla nabízejí kuchaři ve vašem okolí…

Shareyourmeal.net v duchu společensky prospěšného podnikání založili Marieke Hart a Jan Thij Bakker v březnu 2012 v Amsterdamu. Oba mají smysl pro dobré jídlo a vaření a věří, že je důležité se dělit. Přejí si, aby jídlo lidi sbližovalo. Kromě toho se snaží předejít plýtváním jídlem, neboť jen v Nizozemsku se každoročně vyhodí neuvěřitelné množství potravin. V neposlední řadě Shareyourmeal podporuje lidi, aby jedli zdravěji. Nabízí totiž zdravou, chutnou a sousedskou alternativu večeře! Zakladatelé tak doufají, že si lidé budou moci každý večer vyzvedávat jídla od svých sousedů, a to nejen v Nizozemsku. Aktuálně se Shareyourmeal otevírá dalším zemím a sdílení jídla se tak pomalu stává celosvětovým trendem!

Prostřednictvím projektu se doposud sdílelo na 120 000 jídel. V Nizozemsku je v současnosti kolem 65 000 nadšených kuchařů a gurmánů. Sousedské sdílení jídla se během chvíle rozšířilo do Belgie, Německa, Rakouska, Španělska, Portugalska, USA a Anglie a nyní přichází i na Slovensko! Je otázkou času, kdy se ve větším přidá i Česká republika.

Podívejte se na záznam z TED, kde o síle sdílení hovoří zakladatelka projektu Marieke Hart zde.

 

Zdroj a foto shareyourmeal.net, 2014