Skupina Ferrero dosáhla výrazného pokroku a je na dobré cestě ke splnění klíčových cílů v oblasti udržitelnosti

Ze světa členů

25. 8. 2023

Skupina Ferrero oznámila, že je na dobré cestě k dosažení svých klíčových cílů v oblasti udržitelnosti. Tento pokrok dokumentuje ve své 14. Zprávě o udržitelnosti, která zdůrazňuje kroky podniknuté během finančního roku 2021/22 ve čtyřech klíčových pilířích: ochrana životního prostředí, udržitelné získávání zdrojů, podpora odpovědné spotřeby a pomáhání lidem.

Uplynulý finanční rok byl obzvláště náročný – vypukla válka, dodavatelské řetězce se narušily, náklady na energie prudce vzrostly a inflace se zvýšila spolu s náklady na suroviny,“ uvedl Giovanni Ferrero, výkonný předseda představenstva Skupiny Ferrero. „Tváří v tvář těmto výzvám se Ferrero Group podařilo nejen růst, ale také výrazně pokročit v plnění řady cílů v oblasti udržitelnosti, a v některých případech je dokonce i překročit,“ dodal.

Skupina se v rámci programu Ferrero Farming Values (FFV), který zahrnuje různé komodity, zavázala podporovat a zlepšovat udržitelné získávání svých surovin a sdílet znalosti napříč hodnotovým řetězcem. V roce 2021/22 pomohl program FFV poskytnout 32 % pěstitelů kakaa individuální koučink v oblasti zemědělského a podnikatelského plánování, zatímco 155 000 pěstitelů kakaa se zúčastnilo skupinového školení. Zpráva o udržitelnosti také podrobně popisuje, jak skupina nyní dosahuje zpětné sledovatelnosti až na úroveň farem u více než 96 % objemu svých dodávek kakaa. Kromě toho 82 % veškerého objemu kakaa pochází od specializovaných skupin zemědělců, které Ferrero podporuje. U všech dodávaných lískových oříšků může skupina vykázat celkovou sledovatelnost 79 %, a to i přes složitost tohoto dodavatelského řetězce.

Mezi další zajímavosti ze zprávy o pokroku skupiny Ferrero v oblasti udržitelnosti patří:

  • 92 % elektrické energie společnosti nyní celosvětové pochází z obnovitelných zdrojů – oproti 84 % v loňském roce.
  • 100 % palmového oleje má certifikát RSPO, přičemž 99,95 % palmového oleje lze vysledovat ze 146 palmových lisoven a 722 plantáží. Model segregace zajišťuje, že udržitelný palmový olej je oddělený od plantáží a farem, a to v celém dodavatelském řetězci, přičemž skupina je jednou z prvních globálních společností, která odebírá 100% segregovaný palmový olej s certifikátem RSPO (od roku 2015).
  • Dokončení čtyřletého plánu iniciativy skupiny Ferrero Cocoa and Forest Initiative (CFI), přičemž většina z cílů byla buď splněna, nebo dokonce překročena, včetně více než 170 000 zemědělců nyní zařazených do programu Ferrero Cocoa. Z nich bylo v roce 2021/22 zmapováno 161 000 (95 %), čímž byl překročen původní cíl 153 000 zemědělců.
  • Zveřejnění první Zprávy skupiny o dodržování lidských práv na konci roku 2021. Zpráva je zpracována na základě 10 nejvýznamnějších otázek z oblasti lidských práv ve všech hodnotových řetězcích – bez ohledu na produkt nebo zeměpisnou polohu – a ukazuje, jak Ferrero pracuje na řešení těchto témat.

Zpráva ukazuje, že jsme dosáhli ve všech čtyřech klíčových pilířích našeho programu udržitelnosti výrazného pokroku a směřujeme k cílům, které jsme si stanovili,“ řekl Lapo Civiletti, generální ředitel Skupiny Ferrero. „Navzdory náročnému ekonomickému a geopolitickému prostředí skupina zvýšila investice, aby i nadále zajistila vysokou úroveň kvality, čerstvosti a bezpečnosti všech produktů a zároveň snížila svůj dopad na životní prostředí.

Více informací o Zprávě o udržitelnosti skupiny Ferrero si můžete přečíst zde.


Zdroj: Skupina Ferrero dosáhla výrazného pokroku a je na dobré cestě ke splnění klíčových cílů v oblasti udržitelnosti. Skupina Ferrero. Tisková zpráva

Související

Hello bank! podporuje udržitelné nákupy. Stává se partnerem Nakup na Dobro

Přejít na článek

Soutěž ShopRoku zná své vítěze. Cenu Udržitelného e-shopu získalo Nakup na Dobro

Přejít na článek