Slavné osobnosti pomáhají v boji s koronavirem

17. 3. 2020

Slavné osobnosti pomáhají šířit osvětu, jak předcházet nakažení koronavirem. Mnozí přispívají i finančně.

Šíření nového koronaviru COVID-19 pociťují i slavné osobnosti. Mnoho zahraničních herců, zpěváků i sportovců bylo již nakaženo a musí nyní dodržovat karanténu. Ve Spojených státech amerických kvůli zavírání sportovních stadiónů a filmových produkcí přichází o příjmy miliony lidí. Místní slabý sociální a zdravotní systém je navíc vystavuje dlouhodobému finančnímu riziku. Mnoho slavných osobností se proto rozhodlo finančně podpořit zasažené skupiny obyvatel či přispět k řešení problému.

Bill Gates & Melinda Gates

Bill a Melinda Gates se rozhodli prostřednictvím své nadace věnovat 105 milionů dolarů na boj s koronavirem. Peníze budou použity na zlepšení včasného detekování nákazy, léčebné procesy a urychlení vývoje vakcíny. V Seattlu, který je jejich domovem, plánují financovat distribuci testovacích sad, díky nimž si budou obyvatelé moci sami odebrat vzorky a poslat je na analýzu.

Ryan Reynolds & Blake Lively

Oblíbený herecký pár Ryan Reynolds a Blake Lively rozdělí 1 milion dolarů mezi americkou organizaci Feeding America a kanadskou potravinovou banku Food Banks Canada. Raynolds na svém instagramu vyzval lidi, aby dávali na sebe pozor, pečovali o své tělo, mysleli pozitivně a spojili se s těmi, kteří jsou osamoceni.

Lady Gaga

Zpěvačka Lady Gaga oznámila, že prostřednictvím své kosmetické firmy daruje 20 % zisku z týdenního online prodeje potravinovým bankám v Los Angeles a New Yorku.

Donatella Versace

Známá italská módní návrhářka Donatella Versace společně se svou dcerou Allegrou darovala 200 tisíc eur oddělení intenzivní péče nemocnice San Raffaele v Miláně. Donatella ve svém prohlášení na Twitteru vyjádřila vděčnost všem doktorům a zdravotním sestrám v Itálii a vyzvala lidi, aby dbali o své zdraví.

Justin Timberlake

Zpěvák Justin Timberlake na svém instagramu oznámil, že finančně podpoří potravinovou banku ve svém domácím městě Memphis. Svým příznivcům vzkázal: “Tohle je šílená doba, ale nezapomeňte, že jsme v tom všichni společně. Začněte malými kroky, podpořte svou komunitu tím, že například pomůžete zajistit jídlo lidem v nouzi.

Kevin Love

Kevin Love, hráč NBA z týmu Cleveland Cavaliers, finančně podpořil zaměstnance sportovní arény, kteří jsou nyní bez práce. „Jsem znepokojen tím, jaká úzkost na všechny teď dopadá, a proto jsem se rozhodl darovat 100 000 dolarů na podporu zaměstnanců, jejichž život se změnil ze dne na den kvůli pozastavení NBA.“ K jeho dobročinnému kroku se hned připojilo několik dalších hráčů a klubů z NBA, kteří se rozhodli podpořit zaměstnance z jejich domácích arén.


Justin Timberlake, Vanessa Hudgens and other celebs giving back during coronavirus pandemic – CNN. CNN International – Breaking News, US News, World News and Video [online]. Copyright © [cit. 17.03.2020]. Dostupné ZDE.

All the Celebrities Giving Back Throughout the Coronavirus Epidemic | E! News. Entertainment News, Celebrity Gossip, Celebrity News | E! News [online]. Copyright © 2020 E [cit. 17.03.2020]. Dostupné ZDE.

Coronavirus: How Celebrities, Athletes, and Civilians Are Giving Back | Glamour. [online]. Copyright © [cit. 17.03.2020]. Dostupné ZDE.

Související

85 procent Čechů pomáhá druhým. Každý čtvrtý se letos navzdory koronaviru zapojí do Giving Tuesday

Přejít na článek

Celý svět vzdal 5. května hold dobrým skutkům. Projevy vděčnosti zaplavily sociální sítě

Přejít na článek