Slavné osobnosti pomáhají v boji s koronavirem

17. 3. 2020

Slavné osobnosti pomáhají šířit osvětu, jak předcházet nakažení koronavirem. Mnozí přispívají i finančně.

Šíření nového koronaviru COVID-19 pociťují i slavné osobnosti. Mnoho zahraničních herců, zpěváků i sportovců bylo již nakaženo a musí nyní dodržovat karanténu. Ve Spojených státech amerických kvůli zavírání sportovních stadiónů a filmových produkcí přichází o příjmy miliony lidí. Místní slabý sociální a zdravotní systém je navíc vystavuje dlouhodobému finančnímu riziku. Mnoho slavných osobností se proto rozhodlo finančně podpořit zasažené skupiny obyvatel či přispět k řešení problému.

Bill Gates & Melinda Gates

Bill a Melinda Gates se rozhodli prostřednictvím své nadace věnovat 105 milionů dolarů na boj s koronavirem. Peníze budou použity na zlepšení včasného detekování nákazy, léčebné procesy a urychlení vývoje vakcíny. V Seattlu, který je jejich domovem, plánují financovat distribuci testovacích sad, díky nimž si budou obyvatelé moci sami odebrat vzorky a poslat je na analýzu.

Ryan Reynolds & Blake Lively

Oblíbený herecký pár Ryan Reynolds a Blake Lively rozdělí 1 milion dolarů mezi americkou organizaci Feeding America a kanadskou potravinovou banku Food Banks Canada. Raynolds na svém instagramu vyzval lidi, aby dávali na sebe pozor, pečovali o své tělo, mysleli pozitivně a spojili se s těmi, kteří jsou osamoceni.

Lady Gaga

Zpěvačka Lady Gaga oznámila, že prostřednictvím své kosmetické firmy daruje 20 % zisku z týdenního online prodeje potravinovým bankám v Los Angeles a New Yorku.

Donatella Versace

Známá italská módní návrhářka Donatella Versace společně se svou dcerou Allegrou darovala 200 tisíc eur oddělení intenzivní péče nemocnice San Raffaele v Miláně. Donatella ve svém prohlášení na Twitteru vyjádřila vděčnost všem doktorům a zdravotním sestrám v Itálii a vyzvala lidi, aby dbali o své zdraví.

Justin Timberlake

Zpěvák Justin Timberlake na svém instagramu oznámil, že finančně podpoří potravinovou banku ve svém domácím městě Memphis. Svým příznivcům vzkázal: “Tohle je šílená doba, ale nezapomeňte, že jsme v tom všichni společně. Začněte malými kroky, podpořte svou komunitu tím, že například pomůžete zajistit jídlo lidem v nouzi.

Kevin Love

Kevin Love, hráč NBA z týmu Cleveland Cavaliers, finančně podpořil zaměstnance sportovní arény, kteří jsou nyní bez práce. „Jsem znepokojen tím, jaká úzkost na všechny teď dopadá, a proto jsem se rozhodl darovat 100 000 dolarů na podporu zaměstnanců, jejichž život se změnil ze dne na den kvůli pozastavení NBA.“ K jeho dobročinnému kroku se hned připojilo několik dalších hráčů a klubů z NBA, kteří se rozhodli podpořit zaměstnance z jejich domácích arén.


Justin Timberlake, Vanessa Hudgens and other celebs giving back during coronavirus pandemic – CNN. CNN International – Breaking News, US News, World News and Video [online]. Copyright © [cit. 17.03.2020]. Dostupné ZDE.

All the Celebrities Giving Back Throughout the Coronavirus Epidemic | E! News. Entertainment News, Celebrity Gossip, Celebrity News | E! News [online]. Copyright © 2020 E [cit. 17.03.2020]. Dostupné ZDE.

Coronavirus: How Celebrities, Athletes, and Civilians Are Giving Back | Glamour. [online]. Copyright © [cit. 17.03.2020]. Dostupné ZDE.

Související

Tesco opět podpoří projekty ve vašem okolí: Získejte grant až 30 000 Kč

Přejít na článek

Za šest let lidé se sportovní aplikací EPP nasportovali téměř 135 milionů korun

Přejít na článek