Smeč za lepší svět je opět tady! Startujeme SDGs Beach Volleyball Cup 2022

24. 3. 2022

Česko bude znovu smečovat za globální cíle. V pátek 10. června 2022 pořádá Asociace společenské odpovědnosti již třetí ročník SDGs Beach Volleyball Cupu za Cíle udržitelného rozvoje od OSN. Zapojte se do amatérského turnaje v plážovém volejbale i vy! Registrace otevíráme ve středu 6. dubna 2022.

Když se potká letní nálada, globální cíle a sehrané týmy v turnaji za lepší svět – to je SDGs Beach Volleyball Cup! S Asociací společenské odpovědnosti letos otevíráme již třetí ročník tohoto amatérského turnaje v plážovém volejbale za Cíle udržitelného rozvoje od OSN (Sustainable Development Goals = SDGs). Pojďte si s ostatními změřit síly například za lepší vzdělání, v boji proti změnám klimatu, za odpovědnou výrobu a spotřebu nebo za rovnost mužů a žen. Vyberte si pro hru jeden za 17 globálních cílů, které jsme se jako světová společnost prostřednictvím OSN zavázali v roce 2015 naplňovat a které nám pomáhají dělat svět lepším místem pro všechny.

Dnes si možná víc než dříve uvědomujeme křehkost světa jak jej známe. O další důvod navíc, proč přijmout globální cíle jako osobní odpovědnost každého z nás na pomoc naší planetě i ostatním. „Sport má sílu změnit svět, jak řekl Nelson Mandela. A tak si s námi pojďte zasportovat a zároveň se aktivně postavit za změnu planety i společnosti k lepšímu. Buďte hrdiny a hrdinkami globálních cílů, třeba právě Cíle 16 pro Mír, spravedlnost a silné instituce, což právě nyní tak naléhavě jako lidstvo potřebujeme.”, říká Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Zkušenosti účastníků loňského roku

Nestihli jsme spolu ani potrénovat, a tak naše umístění bylo milým překvapením a motivací to ještě někdy spolu jako tým zkusit. Letos to na trénink opět nevypadá, pomáháme na ukrajinských hranicích i uprchlíkům v Česku, ale pokud to jen trošku půjde, rádi se znovu zúčastníme,” uvedla Mirka Illetšková z týmu ADRA, který v loňském roce v turnaji obsadil bronzovou příčku.

Vynechat SDG’s Beach Volleyball Cup je pro nás jako vyhodit plastový obal do koše na směsný odpad. Naprostý nesmysl. Každoročně si tady s radostí zasmečujeme za udržitelný svět a při té příležitosti se seznámíme s dalšími soutěžícími, kteří to vnímají stejně jako my. Díky tomu tato akce není jen obyčejný volejbalový turnaj, ale i den plný adrenalinu, soutěživosti a sounáležitosti,“ shrnula Natálie Bílá z týmu JRK, který si loni odnesl speciální trofej za aktivní naplňování SDGs.

Kdo se může účastnit

Do amatérského turnaje za globální cíle se mohou přihlásit smíšené týmy, které reprezentují například firmu, neziskovou organizaci, město, zájmovou skupinu nebo prostě jen své hráče. Kapitáni či kapitánky přihlásí tým s počtem 4 až 6 osob s podmínkou, že v každém týmu jsou minimálně dvě ženy nebo dva muži.

Pravidla turnaje

Každý tým si vybere jeden ze Cílů udržitelného rozvoje od OSN, za který bude v turnaji hrát. Za úkol má daný Cíl aktivně naplňovat (například firemní kampaň za daný SDG, workshopy, konkrétní aktivita za globální cíl a pod.) Před turnajem zašlou týmy Asociaci společenské odpovědnosti seznam všech proběhlých aktivit na podporu vybraného cíle a ta pak všechny aktivity a jejich dopady zhodnotí. Vítězný tým získá speciální ocenění a trofej SDGs Vítěz.

V samotném turnaji proti sobě vždy hrají smíšené týmy o počtu celkem 4 hráči v poli, a to vždy ve složení 2 ženy a 2 muži. Turnaj se hraje podle platných pravidel beach volejbalu. Celkem 24 týmů bude nalosováno do skupin, kde se postupně utká v systému “každý s každým”. Vítězem se stává tým s nejvyšším počtem bodů za hru. Ze základní skupiny postoupí vítězná družstva, která budou hrát o 1. – 4. místo.

Registrace

Registrace do turnaje otevíráme 6. dubna 2022 symbolicky na Mezinárodní den sportu za rozvoj a mír a poběží až do 30. dubna. V letošním roce nabízíme zdarma registraci pro jeden tým složený z uprchlíků a uprchlic z válkou zasažené Ukrajiny. Informace o harmonogramu soutěže i o doprovodném programu budou zveřejněny v následujících týdnech na webových stránkách a sociálních sítích Asociace společenské odpovědnosti.

Partnerství

Máte zájem se stát partnerem unikátního SDGs Beach Volleyball Cupu 2022 a představit v jedinečném prostoru vaše udržitelné aktivity? Neváhejte se na nás obrátit. Kontaktujte Magdalénu Benešovou na e-mailu benesova@a-csr.cz. Těšíme se na spolupráci.

Podívejte se na fotogalerii a video z loňského ročníku SDGs Beach Volleyball Cupu 2021.

Související