Smeč za lepší svět! Startuje druhý ročník plážového volejbalu za globální cíle

10. 5. 2021

Asociace společenské odpovědnosti bude 13. srpna 2021 pořádat druhý ročník turnaje v plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2021. V soutěži na podporu Cílů udržitelného rozvoje, která se bude konat na Císařské louce v Praze, se opět utká na 24 smíšených týmů. Zapojte se do hry za lepší svět i vy!

Písčité hřiště, modré nebe a letní atmosféra – zveme vás do druhého ročníku turnaje SDGs Beach Volleyball Cup 2021. Soutěž v plážovém volejbale s sebou nese ale i tento rok hlubší poselství. Kromě vítězství na body hrajeme za Cíle udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals = SDGs) od OSN. Každý z týmů si zvolí ten ze 17 globálních cílů, který je mu nejbližší a za který chce v turnaji hrát. Hráčky a hráči se tak mohou utkat například za méně nerovností ve společnosti, za kvalitní vzdělání, proti klimatickým změnám nebo za rovnost mužů a žen. Úkolem každého týmu bude navíc v době před turnajem informovat co nejširší veřejnost o důležitosti daného Cíle a o konkrétních krocích k jeho naplňování. Pokud si nejste jisti, který z globálních cílů zvolit, nebo o SDGs slyšíte poprvé, podívejte se u nás na webu do složky O SDGs nebo jednoduše klikněte na tento odkaz.

V Asociaci společenské odpovědnosti věříme, že právě globální cíle jsou jednou z cest, jak pomoci uzdravit planetu, ať už se jedná o pandemickou krizi nebo ekonomické či environmentální problémy. Loňský rok dal celé naší společnosti mnoho lekcí. Ukázalo se ale, že právě spolupráce a udržitelnost jsou hodnoty, které pro současnost i budoucnost nutně potřebujeme. Přesně tyto atributy krásně propojuje a ilustruje náš turnaj plážového volejbalu za lepší svět.

Kdo se může účastnit?

Do amatérského turnaje za globální cíle se mohou registrovat smíšené týmy reprezentující například firmu, neziskovou organizaci, město nebo prostě jen své hráče. Kapitáni přihlásí tým s počtem 4 až 6 osob s podmínkou, že v každé skupině bude minimálně jedna žena nebo minimálně jeden muž.

Pravidla turnaje

Každý tým si zvolí jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN, za který bude v turnaji hrát. Za úkol má vybraný globální cíl aktivně propagovat a vysvětlovat co nejširšímu okolí (například firemní kampaň za konkrétní SDGs, workshopy, příspěvky na sociálních sítích apod.). Před turnajem týmy zašlou organizátorovi akce seznam všech proběhlých aktivit na podporu vybraného globálního cíle a organizátor akce, Asociace společenské odpovědnosti, všechny aktivity a jejich dopady zhodnotí. Vítězný tým získá trofej za Aktivismus k SDGs.

Samotný turnaj se hraje podle platných pravidel beach volejbalu. Celkem 24 týmů bude nalosováno do skupin, kde se postupně utká v systému „každý s každým“. Vítězem se stává tým s nejvyšším počtem bodů za hru. Ze základní skupiny postoupí vítězná družstva, která budou hrát o 1. – 4. místo. Všechna utkání se budou hrát s unikátními SDGs volejbalovými míči.

Registrace

Registrace do turnaje otevíráme 1. června a poběží do 30. června nebo do naplnění kapacity. Informace o harmonogramu soutěže i o doprovodném programu budou zveřejněny v průběhu měsíce května na webových stránkách a sociálních sítích Asociace společenské odpovědnosti.

Partnerství

Máte zájem stát se partnerem unikátního SDGs Beach Volleybal Cupu 2021 a představit v jedinečném prostoru vaše udržitelné aktivity? Neváhejte se na nás obrátit. Kontaktujte Magdalénu Benešovou na emailu benesova@a-csr.cz. Těšíme se na spolupráci!

Podívejte se na fotogalerii a video z loňského ročníku SDGs Beach Volleyball Cup 2020.

Související

Ohlédnutí za rokem 2022: Mezinárodní konference, šestimetrový dinosaurus, miliony dobra. A co nás čeká letos?

Přejít na článek