Snoop Dogg pomáhá s darováním 1 milionu veganských burgerů do nemocnic

27. 4. 2020

Snoop Dogg pomáhá společnosti Beyond Meat darovat více než jeden milion veganských burgerů značky Beyond Burgers pracovníkům první linie, kteří bojují s onemocněním COVID-19.

Světoznámý rapper uvedl na svém Instagramu: „Společnost Beyond Meat se v tomto těžkém čase zavázala darovat více jak 1 milion burgerů potřebným. Jsem hrdý, že toho můžu být součástí.“ Snoop Dogg předal burgery nemocnici Martin Luther King Jr. Community Hospital na jihu Los Angeles. Podobně pomohl i komik Kevin Hart, který nedlouho poté poslal burgery do kalifornské nemocnice Northridge Hospital Medical Center.

Společnost Beyond Meat napsala na svém Instagramu: „Snažíme se zajistit, aby lidé, kteří to nejvíce potřebují, měli nyní přístup k dobrému a výživnému jídlu zdarma.“ Společnost pracuje na zásobování nemocnic a potravinových bank, stejně jako dalších pracovníků první linie. S darováním a distribucí jim pomáhají zaměstnanci, přátelé a ambasadoři. Jejich cílem vždy bylo, aby se jídlo stalo motorem změny. Právě teď jsou v pozici, kdy toho mohou skutečně dosáhnout.

Sanfranciská společnost DoorDash zajišťuje dopravu burgerů pro Beyond Meat zdarma po Los Angeles a New Yorku. New York je v současnosti nejpostiženějším městem světa s více než 250 000 pozitivně testovanými. V USA bylo již potvrzeno více jak 900 000 případů koronaviru.

V Kalifornii pomáhá pracovníkům s dopravou veganského jídla také Maggie Baird – matka zpěvačky a vítězky Cen Grammy Billie Eilish. Kalifornie nyní zaznamenává více jak 40 000 případů koronaviru. Spolu s řadou organizací, jako je například Eat Drink Vegan, založila Maggie iniciativu jménem Support and Feed. Iniciativa spolupracuje s veganskými restauracemi v New Yorku a Los Angeles, aby poskytla jídlo nejzranitelnějším osobám a pracovníkům v první linii.


Zdroj: Snoop Dogg Is Helping Donate 1 Million Vegan Burgers to Hospitals | LIVEKINDLY. Vegan News | The Latest in Vegan & Plant Based News Stories [online]. Copyright © LIVEKINDLY. All Rights Reserved. [cit. 27.04.2020]. Dostupné ZDE.

Související

Připravujeme nové vydání katalogu udržitelných dárků členů Asociace

Přejít na článek

Peníze na dobrou věc? V Česku existuje obrovský filantropický potenciál, který lze podpořit dobře nastaveným právním prostředím

Přejít na článek