Špacír aneb s námi se ve stáří neztratíte

16. 5. 2019

Nezisková organizace Sue Ryder pořádá 6. června akci na podporu svého poradenského portálu Neztratit se ve stáří. Připravila hru – stopovačku, která provede Prahou 1 všechny, kterým není lhostejné, jak se v Česku stárne.

Od 16 hodin tak budou moci zájemci vyrazit ze Skautského institutu, kde je start i cíl akce a plnit úkoly. Po celé odpoledne je také připraven doprovodný program přímo v institutu. Na závěr akce vystoupí David Kraus & Gipsy Brothers. Konec Špacíru je naplánován na 21 hodinu.

Před starým člověkem leží různé životní výzvy. Musí jim čelit statečně, se vztyčenou hlavou a nikdy neví, jak bude vypadat ta další. A tak jsme umístili start 8. ročníku Špacíru do Skautského institutu a připravili pro vás stopovací hru.

Protože starý člověk, správný skaut i vy si budete muset umět poradit!

Ze Skautského institutu vyrazíte na stanoviště, kde na vás čeká 1. úkol. Pokud ho splníte, důmyslná indicie vás dovede na další místo. Každá z celkem 7 zastávek bude mít svůj příběh a provede vás malebnými i tajemnými místy Prahy 1. Dozvíte se zajímavosti, které neznáte a ověříte si, jak jste připraveni poradit si se stářím.

Pokud se neztratíte, vrátíte se zpět do Skautského institutu, kde jsme pro vás přichystali doprovodný program – poradnu plnou odborníků na téma stáří, dílnu, kde si vyrobíte předměty z vytřízených věcí dobročinných obchodů Sue Ryder a fotokoutek. Akci ukončí koncert Davida Krause & Gipsy Brothers, kteří zahrají od 20 hodin.

Více informací a registrace účastníků pochodu probíhá online na www.spacir.info. Lze se také zaregistrovat přímo na startu pochodu před akcí samotnou. Celý výtěžek pochodu jde na pomoc seniorům.

Kdy: čtvrtek 6. června 2019
Startovné:
300 Kč, senioři a děti do 15 let zdarma. V ceně startovného je slamák, vstup na doprovodný program, večerní koncert

Program

  • 16:00 – Začátek registrací na stopovačku
  • 16:00 – 20:00 – Stopovačka (možnost registrace na stopovačku končí v 19.00,
    trasu dlouhou 4 km absolvujete za cca 1 až 1,5 hodiny)
  • 16:00 – 19:00 – Doprovodný program ve Skautském institutu – poradna, dílna, fotokoutek
  • 20:00 – koncert Davida Krause & Gipsy Brothers
  • 21:00 – Ukončení Špacíru

Zdroj: Tisková zpráva, Špacír aneb s námi se ve stáří neztratíte, Sue Ryder