Špacírníci prošli Prahou za důstojné stáří

20. 6. 2017

Ve čtvrtek 15. června se v podvečer uskutečnil charitativní pochod za důstojné stáří s názvem Večerní špacír. Na Letenské pláni se sešli příznivci Domova Sue Ryder, organizace, která pomáhá seniorům a jejich blízkým.

Účastníci pochodu mohli podpořit jak Domov Sue Ryder, tak myšlenku důstojně prožitého stáří. Na transparentech mohl každý špacírník vyjádřit svůj názor, a tak mnozí pochodovali za svého blízkého – dědu, babičku, rodiče…

Průvod prošel kolem Letohrádku Královny Anny a přes Petřín dorazil až na Střelecký ostrov. Pochodující čekalo na trase jedno překvapení – zpívající smíšený sbor Gambale na Petříně. V cíli všechny čekal skvělý koncert, který bez nároku na honorář zahrál a zazpíval Big Band Horáček SwingOrchestra. Ten také doprovodil Matěje Rupperta, patrona celé akce, při jeho vystoupení.

Organizátoři tímto děkují všem účastníkům pochodu, i těm, kteří Domov Sue Ryder podpořili na dálku. Večerní špacír se bude konat také příští rok, kdy organizátoři věří, že se opět sejde mnoho lidí v hojném počtu, kteří podpoří Domov Sue Ryder a především důstojné stáří.

O Domově Sue Ryder
Domov Sue Ryder je nezisková organizace, která od roku 1998 pomáhá seniorům a jejich blízkým při životních změnách, které přináší stáří. Poskytuje odborné poradenství a zajišťuje péči – pokud to jde, tak u seniora doma, nebo v domově pro seniory Sue Ryder.

Více informací naleznete na webových stránkách www.vecernispacir.cz/ a na stránkách Domova Sue Ryder na www.sue-ryder.cz.