Spirála se otevřela lidem Na Jihu

19. 5. 2019

Ve středu 15.5.2019 oslavili přátelé, kolegové, klienti, podporovatelé Spirály, obecně prospěšné společnosti, 1. rok fungování pracoviště Sociální rehabilitace a šicí dílny Na Jihu.

U této příležitosti „Spiráláci“ přichystali Den otevřených dveří s výměnným bazárkem použitých věcí. Akce proběhla na adrese pracoviště Na Jihu – Volgogradská 2424/74 v Ostravě – Zábřehu. Otevřené dveře byly pro každého, koho zajímaly prostory, kde probíhá sociální rehabilitace osob s duševním onemocněním a šicí dílna, která lidi se zdravotním omezením zaměstnává. Návštěvníci se dozvěděli, jak tato služba klientům Spirály konkrétně pomáhá.

Před budovou byl přichystán stánek plný skvělých dobrot, které ve Spirále připravuje cateringové oddělení zaměstnávající kolegy se zdravotním postižením. Návštěvníci nahlédli i do pracoviště „spirálácké“ šicí dílny a seznámili se s handmade bytovým textilem, které si zde také hojně kupovali. Účastníci workshopu si pak z látek sami vyrobili a odnesli domů parádní recy květinové brože.

Jedním z hlavních lákadel Dne otevřených dveří byl výměnný bazar potřebných věcí. Lidé vyslyšeli výzvu a v týdnu od 6. do 10. 5. nosili na adresu sběrných míst Spirály nepotřebné, ale čisté a dále použitelné, věci, které v bazaru našly své nové majitele. V „bazárku“ se tak objevily kabelky, obuv, oblečení, knihy, hry a nebo třeba i kuchyňské nádobí. Do sběru se zapojili i sousedé z Jihu. Návštěvníci si zdarma odnesli cokoliv, co jim padlo do oka a předměty, které nenalezly nové majitele místě poputují do Azylového domu sv.Eufrazie v Ludgeřovicích a do Armády spásy.

Cílem akce bylo seznámit širokou veřejnost s aktivitami Spirály Ostrava, jejímž posláním je zvýšení uplatnitelnosti lidí s duševním onemocněním v běžném životě a zmírnění stigmatizace duševního onemocnění. Před rokem zakotvila služba sociální rehabilitace na novém pracovišti Na Jihu. Sociální pracovnice pomáhají duševně nemocným lidem zvládnout období po hospitalizaci, usnadní jim také hledání práce, nebo návrat do školy. Postarají se o doprovod k lékaři a na úřady a nebo podpoří při zvládání běžných povinností v domácnosti.

Více informací o činnosti Spirály, obecně prospěšné společnosti, která poskytuje sociální služby a chráněné zaměstnávání lidem s duševním onemocněním, najdete na stránkách www.spirala-ops.cz Už nyní se na Vás těšíme na druhém ročníku Dne otevřených dveří Na Jihu v květnu 2020.


Zdroj: Tisková zpráva, Spirála se otevřela lidem Na Jihu, Spirála