Splnit si své sny mohou i lidé s duševním onemocněním

26. 1. 2019

Spirála o.p.s. plní sny lidem s duševním onemocněním a podporuje je na nelehké cestě jejich životem. Organizace do naplňování této vize zapojila své příznivce a oslovila nové podporovatele prostřednictvím světového dne dárcovství Giving Tuesday.

V listopadu 2018 Spirála o.p.s. spustila nový e-shop „Splnit si svůj sen“, ve kterém si široká veřejnost může zakoupit krásné dárky a nastartovala tak stejnojmennou kampaň. Do konce roku 2018 byly uskutečněny nákupy výrobků z kampaně „Splnit si svůj sen“ v hodnotě 45.755,- Kč. Kampaň navíc podpořily darem v hodnotě 30.520,- Kč společnosti Vyncke s.r.o., Kooperativa a.s. a Dům kultury Akord. Všechny tyto peníze poputují na pořízení dodávkového automobilu. Nový vůz pomůže Spirále rozšířit cateringové služby – díky tomu najdou sebeuplatnění v práci další lidé se zdravotním postižením, jejichž cesta za snem v podobě nové práce je mnohdy velmi trnitá.

V internetovém obchodu jsou k zakoupení rozmanité kampaňové výrobky, například skvělý ceylonský sypaný čaj, taštičky ze „spirálácké“ šicí dílny a retro plecháčky s motivem kampaně. Jednoznačným bestsellerem se stala káva ze Sumatry, následovaná brazilskou kávou. Oba druhy kávy do kampaně za výhodných podmínek poskytla pražírna Café Eternity, stálý partner Spirály. Vůně výtečné kávy s logem „Splnit si svůj sen“ už z dálky lákala zaměstnance firem Moneta Money Bank a Tieto, kde se „Spiráláci“ účastnili skvělých předvánočních adventních akcí. Zájem zaměstnanců zmíněných společností o kampaňové výrobky byl znamením, že lidé nejsou lhostejní… Neméně štědře nákupem podpořila Spirálu pojišťovna Kooperativa a hlavně firma Vyncke, která patří už tradičně ke stálým podporovatelům a partnerům obecně prospěšné společnosti Spirála. “Spiráláci” se v areálu firmy Vyncke starají o údržbu zeleně a pravidelně také dodávají catering na jejich firemní akce.

 

Plechový hrnek „Splnit si svůj sen“

„Výsledky, kterých kampaň do konce minulého roku za necelé dva měsíce dosáhla, předčily naše očekávání. Moc děkujeme firmám, které doposud Spirálu podpořily. Poděkování si ale zaslouží i jednotlivci z řad široké veřejnosti a vážíme si, že se takto podílejí na pomoci lidem s duševním onemocněním.“, říká Eva Krestová , zástupce ředitelky Spirály o.p.s.

Kampaň byla prezentována také na dalších vánočních trzích a akcích„Spiráláky“ bylo prostě vidět (skoro) všude. Předpokládaný konec kampaně „Splnit si svůj sen“ bude v březnu 2019, popřípadě do vyprodání zásob. Poté e-shop bude nabízet výrobky z chráněné šicí dílny Spirály. Můžete také pomoci realizovat misi Spirály z Ostravy a podpořit lidi s duševním, onemocněním. Zakupte si výrobek v internetovém obchodu na adrese www.spirala-ops.cz/splnit-si-svuj-sen.


Zdroj: Tisková zpráva, Splnit si své sny mohou i lidé s duševním onemocněním, Spirála o.p.s.