Spojené arabské emiráty budují potravinovou banku

5. 1. 2017

Cílem potravinové banky bude poskytnou jídlo potřebným, ale také omezit plýtvání jídlem.

Tato iniciativa je součástí kampaně „Roku dávání“ (Year of Giving), která byla zahájena v roce 2016 a stojí za ní premiér a viceprezident Spojených arabských emirátů a emír Dubaje, šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Chystají se partnerství s výrobci a zpracovateli potravin, jako jsou hotely, restaurace, obchody a farmy, s cílem efektivněji uskladňovat a balit přebytky jídla. Skrze dobrovolníky a partnery bude následně jídlo distribuováno nejen ve Spojených arabských emirátech, ale i mimo ně. Dubaj by se měla stát prvním městem Gulfského zálivu, které dosáhne nulového plýtvání potravin.

Při zahájení potravinové banky šejk Mohammed prohlásil: „Year of Giving je jedinečná příležitost využít filantropického potenciálu občanů a institucí. Jako první se soustředíme na jídlo, protože je jednou z nejzákladnějších lidských potřeb.“

Banka bude také recyklovat zbytky potravin, které se již nedají konzumovat. Prostřednictvím průmyslových odvětví, které mohou mít prospěch ze zbytků, jako jsou výrobci hnojiv, chemický a medicínský výzkum a další, využije banka opravdu všechno. Držíme palce.

Zdroj: The Gulf News, publikováno 3. ledna 2017, volně přeloženo z aj, celý článek dostupný zde