Společnost Coca-Cola aktivně podporuje LGBT+ lidi nejen ve světě, ale i v České republice

5. 8. 2021

The Coca-Cola Company, která je dlouhodobým partnerem světového LGBT+ festivalu WorldPride, se druhým rokem stává hlavním oficiálním partnerem českého festivalu Prague Pride. V čase festivalu bude na hlavní budově společnosti Coca-Cola v pražských Kyjích vyvěšený speciální banner s duhovou vlajkou a motivy tematické kampaně „LoveCan“, která vyzdvihuje hodnoty respektu, porozumění a lásky. Těmito kroky chce The Coca-Cola Company dát najevo svou podporu LGBT+ lidem nejen v zahraničí, ale i v České republice.

The Coca-Cola Company, která se vždy hrdě hlásila k podpoře rovnoprávnosti, rozmanitosti a hladkého začlenění LGBT+ lidí do společnosti, bude i letos hlavním partnerem duhového festivalu Prague Pride. Svou podporu navíc podpoří vyvěšením banneru s duhovou vlajkou a motivy kampaně „LoveCan“ na hlavní budovu společnosti v Kyjích či distribucí speciální neprodejné edice Coca-Cola plechovek „LoveCan“.

„Již po generace patří optimismus, respekt a diverzita mezi silné hodnoty společnosti Coca-Cola. Nemělo by být proto překvapující, že právě rovnoprávnost a začlenění LGBT+ lidí do společnosti také patří mezi naše interní i veřejné závazky,“ říká Veronika Němcová, Public Affairs, Communications and Sustainability Manager společnosti The Coca-Cola Company Czech Republic.

Společnost Coca-Cola a Prague Pride
Duhový festival Prague Pride se bude konat od 2. do 8. srpna 2021. Tento festival se koná každoročně v srpnu již od roku 2011 – letos tedy 11. rokem. Právě festival byl impulsem k založení spolku Prague Pride, u jehož zrodu stáli čeští LGBT+ aktivisté a expati žijící dlouhodobě v Praze. V současné době patří festival mezi největší kulturní akce v České republice.

Ačkoliv letos neproběhne ikonický průvod Prahou, protože odpovědně respektuje bezpečnostní opatření v rámci COVID-19, program festivalu i přesto nabídne přes sto zábavných aktivit. Na hlavních místech letošního dění, kterými budou Střelecký ostrov, Kasárna Karlín a Život 90, bude společnost Coca-Cola nabízet občerstvení nejen účastníkům Prague Pride, ale i celému organizačnímu týmu. Na Střeleckém ostrově bude navíc připravena Coca-Cola chillout zóna, kde budou moci všichni účastníci v klidu relaxovat a užívat si jedinečné atmosféry. V rámci festivalu jsou dodržována veškerá bezpečnostní opatření v rámci COVID-19.

„Jsme neskutečně vděční za všechny naše partnery, kteří se nebojí ukázat, že mají stejné hodnoty jako my a kteří nám dodávají velké množství podpory,“ říká mluvčí spolku Prague Pride, Daniel Zikmund a pokračuje „Víme, že atmosféra průvodu je nenahraditelná. I bez něj však festival nabídne přes sto různých akcí a skvělé občerstvení, jako například od společnosti Coca-Cola. Ta navíc připravila i speciální tematickou edici Coca-Cola plechovek na počest světových oslav WorldPride. Tyto plechovky si budou moc odnést i účastníci našeho hlavního programu.“


Společnost Coca-Cola aktivně podporuje LGBT+ lidi nejen ve světě, ale i v České republice. Je hlavním partnerem festivalu Prague Pride. The Coca-Cola Company. Tisková zpráva, 2. 8. 2021.

Související

Žen v investování přibývá. V čem mohou jít mužům příkladem?

Přejít na článek

Zájem o účast v Academy for Women Entrepreneurs předčil očekávání

Přejít na článek