Společnost DPD otevřela druhé pražské cyklodepo na Andělu

31. 1. 2022

Společnost DPD, největší soukromý balíkový přepravce v České republice, otevřela v rámci projektu Magistrátu hlavního města a Technické správy komunikací (TSK) své druhé cyklodepo v Praze na Smíchově. Společnost již přes rok úspěšně funguje v rámci sdíleného cyklodepa na Florenci, odkud doručila již přes 38 000 zásilek, což činí více než polovinu celkového objemu zásilek depa, kde působí i jiní přepravci. Nový projekt na Smíchově se tak stává dalším místem, odkud budou pěší a cyklokurýři s nulovými emisemi doručovat balíčky tentokrát na druhém břehu Vltavy.

Firma podle předběžných odhadů plánuje, že začátkem roku 2022 by z mikrodepa Anděl mohlo doručovat až 6 pěších a 4 cyklokurýři. To by bylo zhruba 3x více než během roku 2021 v prvním mikrodepu na Těšnově. Ještě před oficiálním spuštěním cyklodepa Anděl se odtud v rámci pilotního provozu podařilo během několika dnů doručit více než 1300 zásilek.

Již dříve jsme se zavázali doručovat do roku 2025 v Praze a Ostravě pouze nízkoemisně a cyklodepo na Andělu je tohoto projektu nedílnou součástí. Ekologické doručování v rámci poslední míle je pak jasným pozitivním trendem a budoucností v logistice, kterou jednoznačně podporujeme a jsme průkopníkem udržitelného doručování nejen v Česku, ale i ve světě,” vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel DPD.

DPD počítá s tím, že v brzké budoucnosti otevře podobná mikrodepa v rámci dalších českých měst a to ideálně opět ve spolupráci s místní samosprávou. Stejně tak neustále roste flotila nízkoemisních dodávek, některé navíc nyní v hlavním městě při svých cestách měří množství prachových částic ve vzduchu. Každý Pražan si tak již brzy bude moci ve webové aplikaci ověřit kvalitu ovzduší v okolí svého bydliště.


Zdroj: Společnost DPD otevřela druhé pražské cyklodepo na Andělu. DPD. Tisková zpráva, 13. 12. 2021.

Související

Magnum vysadí 465 tisíc stromů při příležitosti Mezinárodního dne lesů

Přejít na článek

Granty Nadace ČEZ na výsadbu stromů a stavbu osvětlených přechodů jsou otevřeny od 1. února

Přejít na článek

Arktida se otepluje 4x rychleji než zbytek světa. V čem se mýlily klimatické modely?

Přejít na článek