Spolu u vánočního 100lu: Westfield Chodov zve znovu po roce ke štědrovečerní tabuli

28. 11. 2019

Po skončení otevírací doby uspořádá 24. prosince vánoční hostinu pro stovku osamělých lidí. Podle staré české tradice na štědrovečerní tabuli prostíráme vždy o jeden talíř navíc. 

Je pro nečekaného hosta, který by se z nějakého důvodu mohl objevit u našich dveří. Třeba i proto, že nechce trávit Vánoce sám. Westfield Chodov má dveří skutečně mnoho, a proto pro osamělé duše prostře na Štědrý večer talířů celkem sto.

Ne každý z nás má možnost oslavit Vánoce v kruhu svých nejbližších přátel a rodiny. Minulý rok se proto 24. prosince po zavírací době ve Westfield Chodov poprvé podávala speciální vánoční večeře. Ke štědrovečerní tabuli tehdy zasedla zhruba čtyřicítka lidí, kteří by jinak Vánoce trávili v osamění nebo si vánoční veselí podle svých představ zkrátka nemohli dovolit. Mnoho z nich tak opravdovou vánoční atmosféru zažilo po dlouhé době nebo dokonce úplně poprvé. Hosté si užili dobrou večeři, příjemné posezení, živou hudbu a drobný program včetně nečekané návštěvy Vladimíra Kratiny a Haliny Pawlovské.

„Specifikem naší štědrovečerní večeře je to, že se koná skutečně přímo na Štědrý večer. To se nám daří díky pomoci řady dobrovolníků i některých nájemců a partnerů této dobročinné akce,“ přibližuje průběh večera Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Pomozte rozdávat radost

Po loňské povedené premiéře jsou ambice centra pro letošek zase o něco větší. Vánoční atmosféru by zde rádi zprostředkovali hned stovce hostů, kteří by jinak Štědrý večer neslavili nejspíš vůbec. Z loňské zkušenosti také vyplynulo, že paradoxně největším oříškem je oslovení hostů, pro které je celá štědrovečerní akce určena. Problém osamělých lidí totiž často spočívá i v tom, že o jejich samotě tuší jen jejich nejbližší okolí. Sousedé odvedle, pečovatelky nebo třeba jen poštovní doručovatelé.

„Přihlásit se ke štědrovečerní večeři může každý. Finální stovku hostů pak náš tým z přihlášených vybere v závislosti na konkrétní situaci každého z nich. U stolu se pak sejde stovka lidí s různými osudy, z různých komunit a prožijí večer společně. S pozváním hostů nám může pomoci i veřejnost,“ vysvětluje Marcela Hrdličková, ředitelka Westfield Chodov.

Tipy na hosty štědrovečerní večeře mohou lidé zasílat na emailovou adresu stedryvecer@westfieldchodov.com nebo prostřednictvím facebookového profilu centra. Na stejné kontakty se lze obrátit také v případě zájmu o dobrovolnickou spolupráci i firemní partnerství akce.

Štědrý večer se vším všudy

Kromě tradiční české hostiny čeká na hosty ve Westfield Chodov také hudební a zábavní program. Pod stromeček Ježíšek symbolicky nadělí i několik dárků od partnerů akce a nájemců Westfield Chodov.

Vánoční večeře jako součást dlouhodobé CSR strategie

Štědrovečerní setkání je jednou z řady komunitních akcí, které Westfield Chodov pořádá v návaznosti na svoji CSR strategii. Pro lokální komunitu organizuje například i projekt Jdi za svým snem, který pomáhá mladým lidem ve věku 16-30 let nastartovat jejich profesní kariéru.

Cílem celé strategie s názvem Better Places je zlepšování kvality života obyvatel v lokalitách sousedících s Westfield Chodov. Vedle podpory místní komunity se Westfield Chodov zaměřuje také na efektivní využívání energie a maximalizace podílů té z obnovitelných zdrojů, či snižování množství odpadu a uhlíkové stopy, která by do roku 2030 měla dosáhnout neutrální bilance.


O společnosti Unibail-Rodamco-Westfield

Společnost Unibail-Rodamco-Westfield je předním globálním developerem a provozovatelem nákupních destinací. Její portfolio, jehož hodnota byla k 31. prosinci 2017 oceněna na 62 mld. eur, tvoří z 88 % komerční komplexy, ze 7 % kancelářské prostory a ze 6 % konferenční a kongresové prostory. Skupina vlastní a provozuje 102 nákupních center, z nichž 56 tvoří vlajková centra v nejdynamičtějších městech Evropy a Spojených států amerických. Do nákupních center společnosti Unibail-Rodamco-Westfield každoročně zavítá 1,2 mld. návštěvníků. Díky unikátní platformě, kterou skupina Unibail-Rodamco-Westfield poskytuje maloobchodním značkám a pořadatelům eventů, se zákazníkům dostává jedinečných a stále nových zážitků. Společnost působí ve 13 zemích na dvou kontinentech. Se svým týmem 3 700 profesionálů, historií úspěšných projektů a špičkovým know-how má Unibail-Rodamco-Westfield ideální pozici pro realizaci projektů světové třídy na té nejvyšší úrovni. Skupina se ve svém odvětví může pochlubit množstvím připravovaných developerských projektů v hodnotě 13 mld. eur.

V souladu se svým programem Better Places 2030 společnost Unibail-Rodamco-Westfield vytváří „lepší místa“, která respektují nejvyšší ekologické standardy a zlepšují kvalitu života ve městě. Společnost Unibail-Rodamco-Westfield je kotována na burzách Euronext Amsterdam a Euronext Paris (Euronext ticker: URW). Sekundárně se její Chess Depositary Interests (CDI) obchodují i v Austrálii. Skupina má rating A od agentur Standard & Poor’s, Moody’s a Fitch Ratings.

Pro více informací navštivte www.urw.com.