Sportujte od 1. do 30. dubna pro děti ze školy Nambo v Malawi

30. 3. 2022

Zaregistrujte se, začněte běhat nebo jezdit na kole a pomozte tak nasytit 1 100 dětí ze základní školy Nambo v Malawi. I ten nejmenší krůček se počítá!

Zapojením pomůžete 1 100 dětem docházejícím do školy Nambo v regionu Mzuzu v Malawi. Děti zde chodí do 1.-8. třídy. Učí se v 6 místnostech a na dalších 2 místech pod stromy v areálu školy. K dispozici mají 20 suchých záchodů, místo vyhrazené pro sport a studnu v blízkosti kuchyně.

Nambo je “česká škola”. To znamená, že stravování je zde financováno výhradně z příspěvků dárců z České republiky. V Mary’s Meals jsou pyšní na to, že i tak malý stát jako Česko, dokáže udržet v provozu takto velkou školu. Je to ale i velký závazek. Na provoz stravování totiž potřebuje každý rok vybrat 504 900 Kč. Tak co, pomůžeš s tím?

Jak se zapojit?

  1. Zaregistrujte se jako jednotlivec, skupina nebo škola a zaplaťte startovné. Přispěním této částky pomůžete k naplnění cíle! Každých 459,- Kč zajistí roční školní stravování pro jedno dítě ze školy Nambo.
  2. Běhejte nebo jezděte na kole po dobu celého dubna a nezapomeňte zapisovat zdolané kilometry.
  3. Každý kilometr bude proplacen díky štědrým sponzorům. 1 km běhu = 2 Kč, 1 km na kole = 0,50 Kč. Všechny tyto peníze poputují na jídlo ve škole Nambo.

Pro zadávání zdolaných kilometrů se bude letos používat aplikaci Move for hope, kterou vytvořili dobrovolníci z Mary’s Meals. Po zaregistrování získáte přístup chráněný heslem. Na svém účtu také uvidíte pokyny k platbě startovného. Registrujte se zde.

Mary’s Meals můžete dát svůj „like” také na jejich oficiálních účtech. Jsou na Facebooku, Instagramu a Twitteru pod účtem Mary’s Meals Česká republika (@marysmealscz). Podělte se tam s ostatními o své zážitky! Nezapomeňte fotku označit hashtagem #moveforhope.

Ve dvou se to lépe táhne! Pozvěte rodinu nebo své přátele a sportujte společně s Mary’s Meals.

Více informací ve facebookové události.


Zdroj: Move for Hope. Mary’s Meals. 30. 3. 2022, dostupné zde.

Související

Nový kurz od ProVeg Česko podpoří inovace v oblasti rostlinné stravy

Přejít na článek

Potravinové banky v roce 2021 opět navýšily svůj obrat, stoupá však i poptávka po pomoci

Přejít na článek

Společnost Lidl a Skutečně zdravá škola se společně zasadí o lepší stravování dětí ve školních jídelnách

Přejít na článek