Spouští se grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme

14. 4. 2022

Společnost Tesco spustila přihlašování do 11. kola oblíbeného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Až do neděle 1. května mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty zaměřené na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí.

Grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme oceňuje veřejně prospěšné projekty neziskových organizací v celé republice již od roku 2016. Zákazníci pomocí žetonů hlasují o nejlepší projekty pro svou komunitu. Program je největší grantovou výzvou v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě.

„Jsme rádi, že můžeme podporovat projekty, které skutečně pomáhají místním komunitám a zvyšovat tak i povědomí našich zákazníků o dobročinných organizacích v jejich okolí. Za celé fungování projektu se nám podařilo podpořit už 2 160 projektů celkovou částkou 43 740 000 korun,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco v České republice.

„Program Vy rozhodujete, my pomáháme doznal v letošním roce vylepšení, a to jak v navýšení částky podpory pro vítězný projekt, tak rozšíření podpory ve vazbě na cíle udržitelného rozvoje. Těší nás oblíbenost programu zejména u menších organizací a doufáme, že se i letos přihlásí mnoho realizátorů veřejně prospěšných aktivit na lokální úrovni. Jsme připraveni jim být oporou stejně jako v předchozích letech,“ uvádí Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

O tom, které projekty postoupí do zákaznického hlasování, rozhodne i letos náš odborný garant NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a dopad projektů na lokální komunitu. Vítězové nově získají grant 45 000 Kč. O konečném pořadí vítězů budou rozhodovat zákazníci ve všech prodejnách Tesco od poloviny června do poloviny srpna 2022 pomocí hlasovacích žetonů.

V rámci programu budou podpořeny projekty s přímou vazbou na prioritní cíle udržitelného rozvoje Tesco, zaměřené na rozvoj a profesionalizaci organizací, posilování soudržnosti obyvatel a odpovědnosti k místu, kde žijí, rozvíjí komunitní život, podporují neformální vzdělávání a trávení volného času, udržují kulturu a místní tradice, podporují zdraví a zdravý životní styl, rodiny a jednotlivce v tíživé životní situaci, rodiče pečující o handicapované děti, pomáhají zdravotně či sociálně znevýhodněným osobám či uprchlíkům na území České republiky.

Více informací a postup, jak se do programu přihlásit, najdete zde.


Zdroj: Tescoopět podpoří komunity ve svém okolí. Spouští další, tentokrát inovované kolo grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Tesco Stores ČR. Tisková zpráva, 4. 4. 2022.

Související

Nadace OSF již podeváté ocení nejlepší nekomerční aplikace postavené na otevřených datech. Neváhejte se přihlásit!

Přejít na článek