Srpnová CSR snídaně na Střeše Lucerny

29. 8. 2019

Na CSR snídani na závěr léta dorazilo na 140 členů Asociace společenské odpovědnosti. V jedinečném prostředí na střeše paláce Lucerna se potkali nad tématem, jak ožívají místa, ve kterých žijeme.

Akce se konala u příležitosti představení nového katalogu udržitelných dárků členů Asociace společenské odpovědnosti. Ručně vyráběné hračky, udržitelná móda nebo nápady na smysluplné nákupy, reklamní předměty či vánoční dárky – nejen to najdete v aktuálním katalogu udržitelných dárků členů Asociace společenské odpovědnosti. Ten jsme letos po loňském velkém zájmu opět o něco rozšířili. Mezi více než šedesáti tipy objevíte služby a výrobky fairtrade, bio, veganské i produkty s možným brandingem či náhradním plněním pro firmy. Katalog Udržitelné dárky našich členů si můžete prohlédnout online ZDE.

Pozdravem slunci a ranní jógou s dechberoucím výhledem na pražská panoramata pozvolna odstartovala prázdninová CSR snídaně na střeše Lucerny. Čtyři desítky cvičících provedl hodinovou lekcí Tobias Lorenz. Na následné zasloužené snídani mohli už i všichni ostatní účastníci ochutnat mimo jiné skvělou fairtradovou kávu Tchibo. Kvůli snižování spotřeby jednorázových plastů na našich akcích si většina z účastníků kávu vypila z vlastních přinesených hrníčků.

V úvodu všechny přivítala ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová. Následnou diskuzi o proměnách veřejných prostor a o vlivech moderních trendů vedl Ondřej Kobza, provozovatel střechy Lucerny a kavárník známý také jako autor projektu klavírů v pražských ulicích. O potřebách sounáležitosti, pomoci a propojení s naším okolím mluvila ředitelka a zakladatelka Nového prostoru Dagmar Kocmánková. Přímo na střechu s ní dorazil i jeden z prodejců s aktuálním číslem časopisu organizace, která pomáhá lidem bez domova najít uplatnění a důstojné pracovní podmínky. Módní návrhářka a propagátorka zero waste Petra Ptáčková pak mluvila o trendech, které nás ovlivňují – že je udržitelnější investovat do kvalitních oděvů, které můžeme nosit dlouhá léta, než dávat přednost levnějším variantám s kratší životností. Panel debatujících doplnil podnikatel a filantrop Jan Školník, který stojí nejen za postupnou rekonstrukcí kláštera v Broumově, ale oživuje také tamní kulturní i komunitní prostředí. Diskuzi uzavřel zamyšlením nad společenskou odpovědností každého z nás.

Následovalo představení nové mobilní aplikace pro nákup smysluplných a udržitelných dárků s názvem Dobromappka, kterou společně vytvořili Nový prostor a Asociace společenské odpovědnosti. Mapu s ředitelkou Asociace Lucií Mádlovou uvedli šéfredaktor Nového prostoru Jan Štěpánek a ředitel Mapotic Ivoš Gajdorus. V aplikaci Dobromappka od Mapotic společně Nový prostor a Asociace společenské odpovědnosti mapují dobrá místa, kde můžete svým nákupem pomoci někomu jinému i naší planetě. Hledat lze podle různých filtrů, jako zero waste, chráněná dílna, móda, jídlo a pití. Zvláštní kategorii v aplikaci mají Udržitelné dárky členů A-CSR, kde jsou zaneseny všechny dárky z představeného katalogu.

Na akci byla zároveň představena nová brožura Fairtrade – udržitelný obchod, kterou společně vytvořil Fairtrade Česko a Slovensko s Asociací společenské odpovědnosti. Brožura prakticky ukazuje možnosti, pozitiva a konkrétní dopady spravedlivého obchodu při naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN. Brožuru si můžete stáhnout ZDE.

Každý z účastníků snídaně si společně s katalogem Udržitelných dárků odnesl také veganskou a udržitelnou kosmetiku Love Beauty & Planet od společnosti Unilever. Speciální ručně šité sáčky ze starých darovaných záclon pro tuto příležitost ušily úžasné dámy ze sociálního podniku Nové horizonty.

Fotogalerii z celé akce od Jana Nechvíle najdete ZDE.

Související

Akce u příležitosti Dne Země přinesla tipy na udržitelné každodenní aktivity

Přejít na článek

Divadlo, které pomáhá. Divadlo ABC uvede benefiční představení, které podpoří AKCI CIHLA

Přejít na článek