Srpnová CSR snídaně na Střeše Lucerny

29. 8. 2019

Na CSR snídani na závěr léta dorazilo na 140 členů Asociace společenské odpovědnosti. V jedinečném prostředí na střeše paláce Lucerna se potkali nad tématem, jak ožívají místa, ve kterých žijeme.

Akce se konala u příležitosti představení nového katalogu udržitelných dárků členů Asociace společenské odpovědnosti. Ručně vyráběné hračky, udržitelná móda nebo nápady na smysluplné nákupy, reklamní předměty či vánoční dárky – nejen to najdete v aktuálním katalogu udržitelných dárků členů Asociace společenské odpovědnosti. Ten jsme letos po loňském velkém zájmu opět o něco rozšířili. Mezi více než šedesáti tipy objevíte služby a výrobky fairtrade, bio, veganské i produkty s možným brandingem či náhradním plněním pro firmy. Katalog Udržitelné dárky našich členů si můžete prohlédnout online ZDE.

Pozdravem slunci a ranní jógou s dechberoucím výhledem na pražská panoramata pozvolna odstartovala prázdninová CSR snídaně na střeše Lucerny. Čtyři desítky cvičících provedl hodinovou lekcí Tobias Lorenz. Na následné zasloužené snídani mohli už i všichni ostatní účastníci ochutnat mimo jiné skvělou fairtradovou kávu Tchibo. Kvůli snižování spotřeby jednorázových plastů na našich akcích si většina z účastníků kávu vypila z vlastních přinesených hrníčků.

V úvodu všechny přivítala ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová. Následnou diskuzi o proměnách veřejných prostor a o vlivech moderních trendů vedl Ondřej Kobza, provozovatel střechy Lucerny a kavárník známý také jako autor projektu klavírů v pražských ulicích. O potřebách sounáležitosti, pomoci a propojení s naším okolím mluvila ředitelka a zakladatelka Nového prostoru Dagmar Kocmánková. Přímo na střechu s ní dorazil i jeden z prodejců s aktuálním číslem časopisu organizace, která pomáhá lidem bez domova najít uplatnění a důstojné pracovní podmínky. Módní návrhářka a propagátorka zero waste Petra Ptáčková pak mluvila o trendech, které nás ovlivňují – že je udržitelnější investovat do kvalitních oděvů, které můžeme nosit dlouhá léta, než dávat přednost levnějším variantám s kratší životností. Panel debatujících doplnil podnikatel a filantrop Jan Školník, který stojí nejen za postupnou rekonstrukcí kláštera v Broumově, ale oživuje také tamní kulturní i komunitní prostředí. Diskuzi uzavřel zamyšlením nad společenskou odpovědností každého z nás.

Následovalo představení nové mobilní aplikace pro nákup smysluplných a udržitelných dárků s názvem Dobromappka, kterou společně vytvořili Nový prostor a Asociace společenské odpovědnosti. Mapu s ředitelkou Asociace Lucií Mádlovou uvedli šéfredaktor Nového prostoru Jan Štěpánek a ředitel Mapotic Ivoš Gajdorus. V aplikaci Dobromappka od Mapotic společně Nový prostor a Asociace společenské odpovědnosti mapují dobrá místa, kde můžete svým nákupem pomoci někomu jinému i naší planetě. Hledat lze podle různých filtrů, jako zero waste, chráněná dílna, móda, jídlo a pití. Zvláštní kategorii v aplikaci mají Udržitelné dárky členů A-CSR, kde jsou zaneseny všechny dárky z představeného katalogu.

Na akci byla zároveň představena nová brožura Fairtrade – udržitelný obchod, kterou společně vytvořil Fairtrade Česko a Slovensko s Asociací společenské odpovědnosti. Brožura prakticky ukazuje možnosti, pozitiva a konkrétní dopady spravedlivého obchodu při naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN. Brožuru si můžete stáhnout ZDE.

Každý z účastníků snídaně si společně s katalogem Udržitelných dárků odnesl také veganskou a udržitelnou kosmetiku Love Beauty & Planet od společnosti Unilever. Speciální ručně šité sáčky ze starých darovaných záclon pro tuto příležitost ušily úžasné dámy ze sociálního podniku Nové horizonty.

Fotogalerii z celé akce od Jana Nechvíle najdete ZDE.

Související

Letošní oslavy Giving Tuesday jsme odstartovali akcí s podtitulem jak na Zaměstnanecké sbírky

Přejít na článek

Global Goals Week je v plném proudu! Zapojte se do online akcí na podporu SDGs

Přejít na článek

Češi budou opět smečovat za lepší svět. Přihlášky do beach volejbalového turnaje jsou otevřeny do konce června

Přejít na článek