Staň se i ty Šampiónem Země a zrealizuj svůj vysněný projekt

4. 5. 2017

Jaké podmínky musíte splnit, abyste se stali Mladým šampionem Země? A jaké benefity z tohoto titulu vyplývají?

Každý rok je zástupce jedné globální oblasti jmenován Mladým šampionem Země (Young Champions of the Earth) a získá tak finanční prostředky, intenzivní školení a mentoring k realizaci svého environmentálně zaměřeného projektu.

Celkem šest vítězů, kteří obdrží titul Šampióna Země, je vybíráno z Afriky, Asie – Pacifiku, Evropy, Latinské Ameriky a Karibiku, Severní Ameriky a Západní Asie. Nositelé titulu mají poté nárok na celou škálu benefitů, které jim umožní vzít projekt do vlastních rukou a nechat se při jeho realizaci vést zkušenými odborníky. Šampióni mimo jiné získají:

  • počáteční kapitál 15 000 amerických dolarů na financování projektu,
  • účast na zasedání OSN pro životní prostředí konané v prosinci tohoto roku v Nairobi a zároveň na Valném shromáždění OSN v New Yorku v příštím roce (všechny výdaje jsou zcela hrazeny),
  • představení více než stovce ministrům životního prostředí na gala večeři Šampiónů Země,
  • propagaci projektu a jeho uznání online a prostřednictvím řady globálních médií,
  • přístup k vysoce kvalifikovaným mentorům, kteří zasvětí vítěze do tajů v oblasti komunikace, plánování projektů či finančního řízení
  • a v neposlední řadě účast na intenzivním týdenním podnikatelském kurzu v Evropě v prvním čtvrtletí roku 2018 (všechny výdaje hrazeny).

Šestice účastníků je na oplátku povinna přispívat jedním blogovým příspěvkem a videem za měsíc, a to v období od prosince 2017 do září 2018. Na webové stránce Young Champions je tímto veřejnosti umožněno, aby sledovala celý realizační proces projektu od počátku až do jeho konce. Cenné rady v oblasti mentoringu zajišťuje finanční partner projektu, společnost Covestro, jejíž 16 000 zaměstnanců po celém světě je připraveno podpořit 30 finalistů Mladých Šampiónů s plánováním jejich vysněného projektu, sestavováním rozpočtu a případnou inovací projektu. Tyto cenné kontakty a zkušenosti mají mladým lidem dopomoci k tomu, aby aktivovali své hlavní myšlenky a realizovali tak své mimořádné nadání.

Projekt Young Champions si klade za cíl podporovat a vychovat novou generaci lídrů v životním prostředí. Prostřednictvím sítí a partnerství projekt propojuje mladé naděje s vedoucími pracovníky v oblasti obchodu, vědeckými inovátory, tvůrci politik na národní úrovni, odborníky v oblasti životního prostředí a světovými komunitami v čele s Organizací spojených národů. Vítězové budou na základě obdrženého intenzivního výcviku propojeného se zkušenostmi od mistrů z oboru schopni nastartovat své environmentální ambice, splnit si svůj sen a pomoci světu na cestě k udržitelné budoucnosti.

Máte skvělý environmentální projekt, který řeší společenský problém? Staňte se Šampiónem Země i vy! Svůj projekt můžete přihlásit zde nejpozději do 18. června 2017, kdy se nominace uzavírají. Kritéria, které je třeba splnit najdete zde. Věřím, že i v Česku se najdou projekty, které mají šanci uspět!