Staňte se partnerem soutěže Babička roku. Nebo přihlaste aktivní babičku ze svého okolí!

30. 7. 2019

Každý člověk, je v něčem dobrý, v něčem vyniká. To, že mu již není dvacet let, není překážkou, aby byl přínosný pro své okolí a aktivní člen společnosti.

Člověk je svými dovednostmi jedinečný v každé době bez ohledu na věk. Soutěž Babička roku se snaží zábavnou a příjemnou formou lidem ukázat, že senioři rozhodně nepatří do starého železa. Právě naopak, mezigeneračním propojením soutěžících s jejich vnoučaty se snaží o zvýraznění důležitosti mezigeneračního soužití nejen v rodinách. V mnoha lidech je ukryt talent, který ve vyšším věku může být těžké ukázat, ale díky soutěži Babička roku mohou zazářit jednotlivci jako takoví.

Cílem této akce je změna vnímání pohledu na stáří. Soutěžit mohou jak babičky „důchodkyně“, tak babičky, které jsou ještě v běžném pracovním procesu a zvládají obě role. Organizátoři soutěže z organizace Právě teď! o.p.s. věří, že právě takové do soutěže přihlásí ze svých řad členové asociace. Zároveň pořádající organizace hledá partnery pro tuto akci (pro finanční i nefinanční plnění) a dobrovolníky na pomoc s organizací v den konání akce. V případě zájmu o partnerství se obraťte na Hanu Čepovou (tel: 603 852 740, mail: cepova@prave-ted-ops.cz).

Krajské kolo soutěže Babička roku, talentové soutěže babiček (i dědečků) ve věku od 55 let s trvalým bydlištěm v Praze, proběhne v podvečer 20. září 2019 v Praze. Akce proběhne pod záštitou primátora Hl. m. Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba.

Jak se můžou babičky důchodkyně přihlásit?
Elektronicky na stránkách Babička roku. Přihlášku mohou vyplnit jejich vnoučata, jejich děti nebo kamarádi. Vybraní účastníci krajských kol budou poté zkontaktováni. Registrace bude zahájena na začátku srpna 2019.

Jak soutěž probíhá?
Soutěžící projdou třemi disciplínami:

  1. Řízený rozhovor – představte svůj kraj a bydliště v rozsahu max. 3 min.
  2. Ukaž, co umíš – zpěv, tanec, recitace, sport, ukázka vlastní tvorby – malování, vyšívaní, hra na hudební nástroj, atd. Možno ukázat ve spolupráci s vnoučetem (časový limit max. 3 min)
  3. Módní přehlídka – společenské oblečení dle vlastního výběru (popř. kroj).

Na závěr je odbornou porotou vyhlášena zlatá, stříbrná a bronzová „Babička kraje 2019“. Vždy je oceněn nejstarší soutěžící a obecenstvo hlasuje o babičku sympatie. Oceněné babičky budou představeny v rámci koncertu ke Dni seniorů v Obecním domě v Praze. Vítězky postupují do celorepublikového finále, které se bude konat 4. listopadu 2019 v Olomouci.

Pořadatel akce
Krajské kolo v Praze pořádá Právě teď! o.p.s. ve spolupráci s Krajskou radou seniorů Praha. Hlavní organizátor projektu je Krajská rada seniorů Olomouckého kraje.


Zdroj: Babička roku | Právě Teď! o.p.s.. HOME | Právě Teď! o.p.s. [online]. Dostupné z ZDE.