StarDance 27. listopadu zatančí pro Paraple

26. 11. 2021

V blížícím se jedenáctém ročníku oblíbené televizní taneční show StarDance nebude chybět již pátý charitativní díl věnovaný Centru Paraple, které už 27 let pomáhá lidem s poškozením míchy. Hvězdný benefiční večer plný tance, hudby i nelehkých životních osudů dostane prostor na programu ČT 1 v sobotu 27. listopadu od 20 hodin.

Letošní program provází několik novinek. Pět tanečních párů, složených z osobností českého showbyznysu a profesionálních tanečníků, věnuje svůj tanec patronům z řad klientů Centra Paraple: Rozálii Mošovské, Adrianě Hartman Augustínové, Stanislavu Zatloukalovi, Miroslavu Grillovi a Marcelovi Syrůčkovi. V úvodu se představí profesionální hendikepovaná tanečnice na vozíku spolu s tanečníkem a chybět nebude společný tanec všech patronů a tanečních párů v originální choreografii Marka Zelinky.

„I přes pokračující pandemii, těžkou zatěžkávací zkoušku pro celou společnost, potkáváme stále více lidí pomáhajících druhým. Ať je jim charitativní pořad poděkováním, a my děkujeme všem, kteří se na něm podílí. Mé šťastné číslo je 27. Paraple funguje dvacet sedm let a pořad bude dvacátého sedmého listopadu, už teď se moc těšíme,“ říká David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

Na vysílání letošního benefičního dílu pořadu StarDance se těší i Zdeněk Svěrák, prezident Centra Paraple: „Díky České televizi od roku 1994 lidé pomáhají Centru Paraple. Jsme tu dvacet sedm let, mnozí naši klienti vozíčkáři dostudovali, našli práci, založili rodiny a vychovávají děti. Nebo prostě našli smysl svého dalšího života. Milá Česká televize a milí přátelé, kteří naši činnost podporujete, děkujeme!“

Tolik potřebnou činnost Centra Paraple můžete podpořit nejen během přímého přenosu prostřednictvím dárcovských SMS, ale kdykoliv zasláním libovolného finančního daru na sbírkový účet – všechny potřebné informace najdete zde.

Centrum Paraple pomáhá lidem, kteří utrpěli úraz při sportu, v automobilu, v zaměstnání, spadli z výšky nebo skočili do vody a poranili si páteř a míchu, i těm, kteří v průběhu života náhle ochrnuli při nemoci. Třítýdenní pobytovou službu sociální rehabilitace zajišťuje multidisciplinární tým sociálních pracovníků, psychologů, ergoterapeutů, fyzioterapeutů, pohybových terapeutů, osobních asistentů, sester a instruktorů nácviku soběstačnosti tak, aby se klienti cítili dobře a mohli se připravit na další život. Klientům a jejich blízkým pomáhá zvládnout těžkou životní situaci a jsou jim oporou kdykoliv. Mohou využít
poradenských služeb či se zúčastnit týdenních tematických programů se zaměřením na pohybové aktivity (lyžování, splouvání řeky, cyklistiky aj.). Dále mohou využívat ambulantní fyzioterapii, speciálně vybavenou posilovnu, výtvarné kurzy a další aktivity.


Zdroj: StarDance 27. listopadu zatančí pro Paraple – Patrony charitativního večera je 5 klientů centra: Rozálie, Adriana, Standa, Míra a Marcel. Centrum Paraple. Tisková zpráva, 13. 10. 2021.

Související

Soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 v Praze vyhrála společnost Lagardère Travel Retail. Vytvořila nejlepší podmínky pro zaměstnance se zdravotním postižením

Přejít na článek

Skupina Unibail-Rodamco-Westfield opět pomáhá znevýhodněným uchazečům uplatnit se na trhu práce

Přejít na článek

Začíná soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023. Ocení firmy, které na otevřeném trhu práce zaměstnávají lidi se zdravotním postižením

Přejít na článek