Sue Ryder Charity Cup: Bitva o křišťálový pohár za důstojné stáří

2. 9. 2019

12. září 2019 se na Strahově koná další ročník charitativního turnaje firem v malé kopané. Pořadatelem je nezisková organizace Sue Ryder, která již 21. let kope za důstojné stáří v naší zemi.

Vždy na konci léta se k ní přidává 30 firem, které kopou společně s ní. A i když si křišťálový pohár Sue Ryder odnese jen vítěz, medaili za filantropii si zaslouží všichni!

11letou historií této akce prošlo více než 80 fotbalových týmů z celé řady odvětví. Firma zaplatí startovné a pošle své zaměstnance provětrat hlavy a nohy na strahovská fotbalová hřiště. Každý rok přinese tento turnaj v malé kopané velkou pomoc pro klienty Sue Ryder. Ta letošní se blíží částce 900 000 Kč!

„Podpora seniorů by měla být v moderní společnosti běžná věc. Jsou to lidé, kteří v minulosti pracovali i pro naši generaci. Zaslouží si důstojnou péči ve stáří i komfort. My jako hráči a klub podporujeme bývalé fotbalisty Sparty prostřednictvím Nadačního fondu ACS. A stejně tak by to mělo být i v celé společnosti. Proto je správné, že podporujeme Sue Ryder.“ říká Bořek Dočkal z pražské Sparty. A tak se podpora Sparty, účast 30 firem a góly, které padnou na Strahově, promění v pomoc starým lidem doma, pobytovou službu, hospicovou péči nebo v bezplatné poradenství pro širokou veřejnost, které tato nezisková organizace poskytuje.

Turnaj Sue Ryder Charity Cup se hraje od roku 2009 ve Fotbalovém centru mládeže Strahov díky podpoře generálního partnera AC Sparta Praha fotbal, a.s., pod záštitou Britské obchodní komory v České republice.Hráči 11. ročníku Sue Ryder Charity Cup:

 1. Nadace Kooperativa
 2. Česká podnikatelská pojišťovna
 3. Ernst & Young
 4. CeWe Color
 5. ČSOB
 6. MultiSport Benefit
 7. Česká spořitelna
 8. Tekro
 9. Wűrth
 10. Poštovní spořitelna
 11. Software602
 12. KPMG
 13. Tefos Slaný
 14. Rödl & Partner
 15. Volkswagen Financial Services
 16. Sodexo Pass Česká republika
 17. Fotbalová asociace České republiky
 18. ČEZ
 19. Livesport
 20. Citibank Europe
 21. Deloitte Advisory
 22. Magistrát hlavního města Praha
 23. Generali Pojišťovna
 24. HSBC
 25. Ricardo
 26. OrtBul
 27. Adera
 28. Partners
 29. Chapman Taylor
 30. Česká pošta

Více na www.suerydercharitycup.cz.