Svatoanenské slavnosti podpořily rehabilitaci pro vážně nemocné

27. 7. 2018

V sobotu 21. července se areál Domova sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové proměnil již posedmnácté v kulturní dějiště pro širokou veřejnost. Toto největší středisko Oblastní charity Červený Kostelec se stalo hostitelem návštěvníků Slavností bez bariér.

Výtěžek největší benefiční a prezentační akce prvního a stále jediného lůžkového zařízení v Česku pro lidi nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní přesáhla částku 130 tisíc Kč. Výtěžek je určen na cílenou rehabilitaci klientů.

Slavnosti byly zahájeny poutní mší svatou v kostele sv. Anny s hudebním doprovodem souboru La Bilancetta za účasti pomocného biskupa královéhradeckého Mons. Josefa Kajneka. Přivítání vzácných hostů a návštěvníků proběhlo na nově rekonstruovaném prostoru mezi jednotlivými budovami Domova sv. Josefa. Poté se rozběhl pestrý program v celém areálu. Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení, možnost komentovaných prohlídek Domů sv. Josefa a sv. Damiána, Bylinkové zahrady, kostela sv. Anny. K prohlídce zvala i Expozice cyklomuzea v Sýpce sv. Kryštofa.

 

Po celý den probíhal jarmark lidových řemesel a chráněných dílen. K milé atmosféře přispěla celá řada umělců: Ondřej Kepka, Honza Horák, Pavel Helan, David Kraus, Nezmaři, Good Work, Jindřich Černohorský TRIO, LD Smiřice, Prof. Václav Uhlíř a Prof. Jiří Kuchválek aj. Pohodovou náladu ještě umocnil moderátor Josef Mádle. Akci finančně podpořilo město Dvůr Králové a Královéhradecký kraj a další dárci. Záštitu svou osobní přítomností nad slavnostmi převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, poslanec PČR a předseda KDU-ČSL.


Zdroj: Tisková zpráva, Jitka Holcová, fundraising a PR, Domov sv. Josefa