Světluška získala částku 16 milionů korun na pomoc zrakově postiženým

4. 1. 2023

Neuvěřitelných 16 milionů korun činí letošní výtěžek vánoční sbírky Kauflandu pro Světlušku. Přesně 11 858 610 korun darovali zákazníci, Kaufland navíc přidal další 4 141 390 korun. Celou částku získá stejně jako v loňském roce projekt Světluška, veřejná sbírka Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá zrakově postiženým po celé České republice.

„S opravdovým dojetím děkujeme našim zákazníkům a také našim zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a pomohli v dnešní nelehké době rozsvítit Vánoce nevidomým. Světluška tak znovu získá úžasnou částku, kterou v průběhu příštího roku rozdělí skrze Fond Kaufland na pomoc zrakově handicapovaným po celé České republice,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Již tradiční vánoční sbírka se pod názvem Rozsviťte s námi Vánoce nevidomým konala od 21. listopadu do 4. prosince ve všech prodejnách Kaufland. Zákazníci do ní mohli přispět nákupem dárkových jmenovek v hodnotě 30 korun, Kaufland navíc přidal dalších 10 korun za každý prodaný arch. Díky tomu bylo v součtu vybráno 15 811 480 korun, Kaufland následně částku ještě zaokrouhlil na 16 milionů korun. Celkem se prodalo 395 287 archů jmenovek, nejštědřejší byli zákazníci v prodejně v Uherském Brodě (kde se prodalo bezmála 11 000 kusů jmenovek), další nejúspěšnější prodejny byly v Kyjově, Boskovicích, Uherském Hradišti a Hodoníně.

Prostředky z vánoční sbírky rozděluje v rámci otevřených grantových řízení Fond Kaufland. O podporu mohou žádat jednotlivci s těžkým zrakovým postižením a organizace pomáhající lidem se zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením z celého Česka. O udělení grantu pak rozhodují odborné komise složené z odborníků na oblast sociálních a vzdělávacích služeb pro zrakově postižené, volnočasové aktivity, kompenzační pomůcky a ze zástupců nadačního fondu i společnosti Kaufland.

Přes Fond Kaufland bylo od roku 2019 uděleno 283 příspěvků jednotlivcům a 255 organizacím v celkové hodnotě více než 31 milionů korun. „Vánoční sbírka pro Světlušku v síti prodejen Kaufland je ukázkou toho, jakou sílu ve výsledku může mít pomoc poskládaná po 30 korunách. Díky zákazníkům i zaměstnancům Kauflandu se nám za poslední tři roky spolupráce podařilo dříve nemyslitelné. Zřídili jsme vlastní Půjčovnu kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené, podpořili jsme nevidomé a slabozraké i organizace o ně pečující v době covidu a v letošním roce také při neočekávaném navýšení cen pohonných hmot a energií, které ohrožovaly poskytovatele sociálních služeb na existenci,“ oceňuje spolupráci Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.


Zdroj: Světluška získala z vánoční sbírky Kauflandu částku 16 milionů korun na pomoc zrakově postiženým. Kaufland. Tisková zpráva. 5. 12. 2022.

Související

Nevydané polévky získají sociálně potřební spoluobčané

Přejít na článek