Světový den dětí: Millie Bobby Brown nejmladší ambasadorkou dobré vůle UNICEF

1. 12. 2018

Na Světový den dětí 20. listopadu byla herečka Millie Bobby Brown jmenovaná nejnovější ambasadorkou dobré vůle Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Ve věku 14 let to z ní dělá nejmladšího člověka, který kdy tuto roli zastával.

Britská hvězda seriálu Stranger Things od Netflixu využije své globální platformy, aby pomohla zvýšit povědomí o právech dětí a problémech ovlivňujících mladé lidi. Jedná se například o nedostatek vzdělání, bezpečná místa k hraní a učení, vliv násilí, šikany a chudoby.

„Stát se ambasadorkou dobré vůle UNICEF je splněný sen,“ uvedla Millie Bobby Brown ve svém prohlášení: „Je velkou ctí se připojit k tak působivému seznamu lidí, kteří v uplynulých letech podporovali UNICEF. Těším se na setkání s mnoha dětmi a mladými lidmi, na jejich příběhy a na promlouvání jejich jménem.“

 

Mezi ostatní ambasadory dobré vůle patří nyní například David Beckham, Orlando Bloom, Jackie Chan, Ricky Martin, Lionel Messi, Liam Neeson, Shakira a Lilly Singh.

Henrietta Fore, výkonná ředitelka UNICEF, uvedla: „Je mi potěšením, že můžu Millie přivítat do UNICEF rodiny, především ve Světový den dětí – v den, který je o tom, dávat hlas dětem a mladým lidem. Děti jsou si nejlepšími advokáty. Vím, že Millie využije své zapálení a oddanost k hájení práv zranitelných dětí a mladých lidí všude na světě.“

Aby UNICEF ukázal solidaritu se znevýhodněnou a ohroženou mládeží, vyzýval své příznivce, aby v ten den „změnili svět na modro“ tím, že budou nosit něco modrého ve škole, na ulicích nebo na sociálních médiích. Odborníci OSN pro práva dětí připomněli mezinárodnímu společenství výzvy, jimž čelí mládež po celém světě, a vyzvaly členské státy OSN, aby zvýšily své úsilí pro jejich obranu.

 

UNICEF také vyzývá aktivisty a příznivce, aby podepsali jejich celosvětovou petici a vyzvali světové vůdce, aby ukázali odhodlání plnit práva každého dítěte a uznali tato práva za něco, o čem se nevyjednává.


Zdroj: Millie Bobby Brown named UNICEF’s youngest-ever Goodwill Ambassador. Home page | UNICEF [online]. Dostupné ZDE.