T-Mobile Rozjezdy již poosmé pomohou začínajícím podnikatelům

2. 2. 2018

Až 42 výherců se zajímavými podnikatelskými nápady se může těšit na ceny v celkové hodnotě přibližně 2,5 milionu Kč, které se mimo jiné skládají z peněžní částky, balíčků služeb a věcných cen potřebných pro podnikání.

Nedílnou součástí podpory je také poradenství odborníků. Brány registrace pro vložení projektu se otevřou dnes a zůstanou aktivní až do 12. března 2018. „Doufáme, že ani letos nebude nouze o opravdu inovativní projekty. Zkušenosti z předchozích sedmi ročníků svědčí o tom, že nápadů je v českých a moravských hlavách dost,“ říká Martina Kemrová, manažerka firemní komunikace společnosti T-Mobile, a dodává: „Rádi pomůžeme začínajícím podnikatelům ujasnit si, zda jejich projekt má šanci nejen získat si zákazníky, ale si je také udržet.“

Poroty složené z odborníků, úspěšných podnikatelů a investorů, jako jsou například Margareta Křížová nebo Martin Korman, hodnotí nejen neotřelé nápady, ale i úspěšnou realizaci podnikatelského záměru. Letos získá absolutní vítěz ceny v celkové hodnotě 566 332 Kč, které zahrnují finanční dar od T-Mobile ve výši 250 tisíc Kč, kreativní návrh reklamní kampaně, poradenství a věcné ceny od partnerů soutěže.

Společnost Samsung Electronics se partnerem projektu T-Mobile Rozjezdy stala již třetím rokem v řadě. „Samsung nabízí řadu chytrých technologických řešení. Účastníci soutěže si díky nám budou moci vyzkoušet, jak jim mohou technologie pomoci při úspěšném rozjezdu jejich podnikání,“ uvedl Roman Šebek, ředitel divize mobilních zařízení Samsung Electronics Czech and Slovak. Naopak nováčkem mezi partnery je společnost Alza.cz. „Těší nás, že můžeme podpořit start-upy napříč celou zemí, poradit jim a pomoci jim postavit se na vlastní nohy. Vidíme zde potenciál v mnoha oborech a jsme zvědavi, kolik z nich dojde k úspěšné realizaci svých podnikatelských záměrů,“ prohlásil Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alza.cz.

T-Mobile Rozjezdy mají za sebou sedm ročníků. Za tu dobu se na jejich webových stránkách registrovalo přes 25 480 zájemců a facebooková stránka projektu má více než 5 000 fanoušků. Přibližně 82 celodenních seminářů se účastnilo přes 4 100 začínajících podnikatelů. V soutěžích porota vyhodnotila 3 000 přihlášených projektů. Z nich vzešlo 381 vítězů, kteří vyhráli ceny v celkové výši téměř 36 milionů korun.

V loňském ročníku zvítězila Dagmar Dušková z Vysočiny s projektem Dančiny Dobroty – rodinnou sýrárnou založenou na domácí výrobě bez přidání jakékoliv chemie. Výhercem ceny veřejnosti se stal Petr Šmíd z jihomoravských Šaratic s projektem HoblHome založeným na výrobě originálních kuchyňských prkének.

 

T-Mobile Rozjezdy

T-Mobile Rozjezdy jsou dlouhodobým programem na podporu začínajících podnikatelů. Nabízejí bezplatné regionální semináře v oblastech týkajících se začátku podnikání, druhou částí projektu je soutěž o nejlepší realizaci podnikatelského nápadu. Během ledna až března se mohou ti, kteří ještě nepodnikají, nebo jsou k podnikání registrováni méně než 12 měsíců, přihlásit do soutěže na www.rozjezdy.cz. V každém kraji mohou vyhrát tři vítězové, kteří získají finanční odměnu, podporu expertů na různé aspekty podnikání, balíčky služeb a věcné ceny, které pomohou s rozjezdem podnikání. O celostátním vítězi rozhoduje porota. Kromě toho může veřejnost rozhodnout o vítězi Ceny veřejnosti prostřednictvím on-line hlasování. Bezplatné regionální semináře otevřené široké veřejnosti se konají v dubnu a květnu.

O společnosti

T-Mobile Czech Republic, zakládající člen národní sítě UN Global Compact v České republice, klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů).

Zdroj: Tisková zpráva, tiskové oddělení T-Mobile