Tchibo slaví 30 let na trhu v České republice

13. 9. 2021

Vůně čerstvé kávy, stylová móda pro celou rodinu a inspirativní nápady pro domov, díky nimž je každý den o něco krásnější - to Tchibo v České republice nabízí už 30 let.

Tchibo vstoupilo na tehdejší československý trh v roce 1991 a převzalo Balírny obchodu Jihlava. S tím přišla v širším měřítku na náš trh i káva Tchibo, která do té doby byla dostupná ve svém typickém modrém balení pouze v prodejnách Tuzex.

Od té doby se firma dokázala vyšvihnout na čelo kávového trhu i mezi klíčové prodejce spotřebního zboží. V roce 2004 byl otevřen první kamenný obchod v OC Avion v Brně a začaly přibývat i prodejní koutky v obchodních řetězcích. V roce 2008 pak byl spuštěn e-shop, který zpřístupnil nabídku zákazníkům po celé republice.

Dnes Tchibo provozuje 45 vlastních obchodů a 167 prodejních koutků v obchodních řetězcích a ročně má obrat přes tři miliardy korun. Za dobu 30 let na trhu firma vybudovala plnohodnotný multikanálový systém prodeje, který zahrnuje prodej kávy v široké maloobchodní síti moderního i tradičního trhu, vlastní kamenné prodejny, internetový obchod i prodejní koutky ve vybraných obchodních řetězcích. Tchibo je tak dobře známé jak svojí kvalitní kávou, tak i spotřebním zbožím, vyráběným v souladu s udržitelností životního prostředí a odpovědností k lidem. Materiály jako je biobavlna, recyklovaný polyester z PET lahví a starých rybářských sítí, dřevo z odpovědného lesního hospodářství a další jsou dnes v jeho nabídce samozřejmostí.

Jako poděkování za přízeň zákazníků jsou pro ně připraveny nejrůznější výhody, dárky a slevy, díky kterým si nakupování v Tchibo užijí ještě více. Speciální akce naleznou jak v kamenných prodejnách, tak při nákupu z pohodlí domova v e-shopu.

Souhrnné informace k historii a zajímavosti z působení firmy na českém trhu jsou dostupné na speciální microsite e-shopu na adrese www.tchibo.cz/30-let-Tchibo. Připomenout si například můžete některé dnes již neexistující typy káv, které se za těch 30 let objevily v nabídce, oblíbené televizní reklamy z nedávné i starší minulosti nebo zhlédnout narozeninové video, ve kterém firmě přejí její zaměstnanci, zákazníci i známé osobnosti, které v minulosti s Tchibo spolupracovali.


Zdroj: Tchibo slaví 30 let na trhu v České republice. Tchibo, spol. s.r.o. Tisková zpráva, 27. 7. 2021.

Související

Rezervace divokých koní je součástí knihy 555 výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka

Přejít na článek

Objevte kouzlo luštěnin s novým e-bookem od České veganské společnosti

Přejít na článek

Už to roste, už to klíčí. Po celé ČR vyrostou nové komunitní zahrady

Přejít na článek