Tesco spustilo 9. kolo grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme

9. 4. 2021

Společnost Tesco spustila přihlašování do 9. kola úspěšného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Až do neděle 2. května mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí. Celkem Tesco rozdělí přes 5 milionů korun.

Tesco je součástí stovek komunit v ČR a dlouhodobě usiluje o to, aby napomáhalo jejich rozvoji ze sociálního i ekonomického hlediska. Proto v roce 2016 vznikl unikátní grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme, který podporuje menší veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací v 90 regionech po celé republice. O projektech, které získají finanční podporu, rozhodují zákazníci hlasováním v obchodech. Za 8 kol programu Tesco podpořilo již 1620 projektů částkou 33 660 000 Kč. Do hlasování se od roku 2016 zapojilo 23,2 milionů zákazníků. Program je největší grantovou výzvou v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco Stores ČR.

I v 9. kole získá finanční podporu 270 projektů, které se mohou hlásit do 90 regionů v rámci celé České republiky podle své působnosti. Všechny přihlášené projekty budou následně v průběhu května hodnoceny odborným garantem programu – Nadací rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a dopad projektů na lokální komunitu.

Tesco si uvědomuje, jak moc znamená podpora programu pro organizace a místní komunity v této těžké době, proto i v 9. kole se mohou do programu hlásit organizace, jejichž činnost je negativně ovlivněna současnou pandemií vyvolanou onemocněním covid19. Program podpoří projekty na zmírnění dopadů pandemie na komunity. Organizace si mohou z grantu pořídit např. zdravotnické a hygienické pomůcky, pořádat speciální komunitní akce a workshopy.

Více informací a postup, jak se do programu přihlásit, najdete zde.

Přihlašování projektů probíhá opět formou jednoduchého online formuláře, žadatelé nemusí povinně přikládat žádné přílohy. Projekty, které skončí v zákaznickém hlasování na 2. a 3. místě mohou získaný nadační příspěvek použít buď na realizaci původně přihlášeného projektu v menší míře, nebo jako volné peněžní prostředky k podpoře činnosti vlastní organizace v souladu s Pravidly programu.

Vítězné projekty se budou ucházet o přízeň zákazníků od 14. června do 11. července ve všech prodejnách Tesco. V rámci hlasování obdrží zákazníci za každý nákup 1 žeton, kterým mohou hlasovat pro svůj oblíbený projekt. Vítězné projekty získají 30 000 Kč. Projekty na druhém místě mohou počítat s podporou 16 000 korun, projekty na třetích místech pak obdrží 10 000 korun. Výsledky budou zveřejněny na webových stránkách v týdnu nejpozději do 26. července 2021.

Systematická a dlouhodobá podpora místních komunit je nesmírně důležitá. Proto jsme v únoru 2020 společně s nadací Neziskovky.cz spustili nový formát bezplatného online vzdělávání v oblasti vztahového fundraisingu pro neziskové organizace. Absolvování kurzu může organizacím výrazně pomoci zvýšit jejich šance na úspěch v našem komunitním grantovém programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ či v jiných grantových výzvách. Kurz absolvovalo již více než 460 organizací.


Zdroj: Pomáhat komunitám je v naší DNA. Tesco spustilo 9. kolo grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Tisková zpráva Tesco Stores ČR, 7. 4. 2012

Související

Extrémní sucho v Etiopii: nepršelo už dva a půl roku

Přejít na článek