Tescoma…to má!

7. 4. 2014

Tentokrát se ovšem nejedná o designovou vychytávku do kuchyně, ale o společenskou odpovědnost.

Koncem března se v logistickém centru Tescoma na Příluku ve Zlíně uskutečnilo předávání certifikátu, který potvrzuje, že společnost Tescoma a.s. má zavedený systém managementu společenské odpovědnosti dle ČSN 01 0391.

Není náhodou, že jedna z největších společností ve Zlíně, která je známá mnohými svými prvenstvými, si k nim může přidat i toto další. Společnost Tescoma není ve Zlínském kraji vnímána jen jako výrobce kuchyňského nádobí a doplňků, ale také jako generální partner Městského divadla Zlín, jako partner sociální firmy Ergotep, která zaměstnává zdravotně postižené spoluobčany, jako partner Filharmonie Bohuslava Martinů, a zejména také jako společnost se spokojenými zaměstnanci.

Společensky odpovědným aktivitám se Tescoma věnuje pravidelně a dlouhodobě, aniž by je, jako většina firem, měla tímto termínem nazvány. V roce 2009 byla první vlaštovkou závěrečná práce studentky Vysoké školy báňské, která mapovala společensky odpovědné aktivity a navrhovala další postupy. V červnu 2013 absolvoval manažer kvality Ing. David Chromý školení o CSR, které jsem ve spolupráci s Ing. Alenou Chalupovou, MBA a s podporou Institutu pro testování a certifikaci a.s. pořádala, a začal pracovat na systematizaci CSR. Provedli jsme společně vstupní analýzu a začali dávat činnostem rámec.

Po nabytí účinnosti normy ČSN 01 0391 byla zahájena příprava na samotnou certifikaci, která proběhla v lednu 2014.

Oficiální sdělení Tescomy je dostupné stránkách společnosti zde.

Zdroj: CSR Zlín, 2014