Tiffany & Co. Foundation daruje 1 milión amerických dolarů na zachování Velkého bariérového útesu

25. 7. 2018

Velký bariérový útes (anglicky Great Barrier Reef) v Austrálii je největším korálovým útesem na světě. Nadace Tiffany & Co. oznámila, že daruje přibližně jeden milión amerických dolarů, aby pomohla tento přírodní zázrak ochránit.

Celý útes je od roku 1981 pod ochranou UNESCO (rozloha 348 700 km²). Velký bariérový útes je domovem nejbohatších druhů biodiverzity na Zemi. Nicméně různé hrozby, jako je změna klimatu nebo špatná kvalita vody, se v posledních letech podepsaly na zhoršení stavu korálového útesu.

Tiffany & Co. Foundation podporuje zachování korálů na celém světě již téměř dvě desetiletí. Jejich nedávný závazek v Austrálii se zaměřuje na obnovu útesu prostřednictvím financování jak krátkodobých, tak dlouhodobých řešení. Podporuje projekt Reef Aid od organizace Greening Australia a iniciativu Out of the Blue Box Innovation Challenge od nadace Great Barrier Reef Foundation (GBRF).

 

„Věříme, že existují důvody k naději,“ řekla Anisa Kamadoli Costa, předsedkyně a prezidentka Tiffany & Co. Foundation. Naše nadace je hrdá, že podporuje dvě vůdčí organizace, které pracují pro zachování Velkého bariérového útesu, jedné z nejvýznamnějších přírodních krás naší planety. Společně určite najdeme nová řešení, která zachovají tento vzácný korálový ekosystém a zajistí, aby byl pro budoucí generace stále živý a zdravý.“

Globální výzva s názvem Out of the Blue Box Innovation Challenge na podporu nových nápadů, které podpoří budoucí odolnost Velkého bariérového útesu, se spustila v minulém týdnu. Vyzývá k inovacím v oblasti financí, technologií a společenských věd, aby zmírnily tlak na přírodní památku a umožnily jeho obnovu. Jeden vítězný koncept, který vybere odborná porota složená z různých sektorů, získá výhru ve výši 225 000 amerických dolarů. Přihlášky končí 3. září 2018 a vítěz bude oznámen koncem října.

„Pouze prostřednictvím spolupráce mezi různými sektory a díky inovativnímu myšlení nalezneme řešení, která pomohou útesům obnovit se i přes hrozbu, jako je změna klimatu,“ uvedla Anna Marsden, generální ředitelka Great Barrier Reef Foundation. Máme tu čest, že naši výzvu podporuje nadace Tiffany & Co. Doufáme, že i díky této iniciativě budeme schopni identifikovat nové kreativní přístupy k obnově nejen Velkého bariérového útesu, ale i korálových útesů po celém světě.“

 

Pro doplnění těchto dlouhodobých řešení přispívá Nadace Tiffany & Co. také hmatatelným úsilím o zachování zdrojů prostřednictvím projektu Reef Aid od Greening Australia. Reef Aid má za cíl zlepšit kvalitu vody tím, že obnoví povodí a mokřady poblíž útesu. Zastaví tak erozi a tím výrazně sníží množství sedimentů v oceánských vodách.

Greening Australia a naši partneři se zaměřují na nejkritičtější hrozby, které ohrožují významný Velký bariérový útes,“ řekl Brendan Foran, generální ředitel společnosti Greening Australia. S podporou od Tiffany & Co. Foundation, kterou navíc doplníme stejným finančním příspěvkem od naší vlády, budeme i nadále zlepšovat kvalitu vody a podporovat odolnost korálových útesů v boji proti změně klimatu.“

Nadace Tiffany & Co. se domnívá, že tyto dvě komplementární iniciativy přispějí k již probíhajícím snahám o obnovu ikonické památky. Podpora Innovation Challenge od GBRF byla také umožněna prostřednictvím grantu od University of Queensland v Americe. Podpora projektu Reef Aid od Greening Australia byla umožněna díky grantu společnosti Give2Asia.

 

Zdroj: Great Barrier Reef (www.greatbarrierreef.org)

O nadaci Tiffany & Co.

Tiffany & Co. Foundation od svého založení v roce 2000 uděluje granty v oblasti ochrany životního prostředí. Přispívá tak k zachování nejvíce ceněných krajin a mořských oblastí po celém světě. Nadace podporuje organizace zaměřené na správu přírodních zdrojů v oblastech odpovědné těžby a ochrany korálových útesů. Další informace o CSR aktivitách společnosti Tiffany & Co. naleznete na tiffany.com/sustainability a o nadaci Tiffany & Co. na tiffanyandcofoundation.org.

 


Zdroj: The Tiffany & Co. Foundation Commits $1 Million to Great Barrier Reef Conservation Efforts – Press Releases on CSRwire.com. Corporate Social Responsibility and Sustainability News, Press Releases, Feeds, Events and More [online]. Copyright ©2018 CSRwire, LLC. All Rights Reserved. [cit. 25.07.2018]. Volně přeloženo z AJ, dostupné ZDE.