Tým FlixBusu se posedmé zúčastnil akce Ukliďme Česko, tentokrát v Teplicích

Ze světa členů

6. 6. 2024

Flix, rychle rostoucí technologická společnost v oblasti mobility, se zapojuje do projektů směřujících k obnově přírody v Česku. Letos oznámená spolupráce v projektu Refugium je jedním z hlavních bodů CSR strategie. Ukliďme Česko je projektem, kterého se FlixBus účastní v každém roce, letos to bylo již posedmé.

FlixBus má zelenou ve svém DNA. Nejenže autobusy obléká do slušivého zeleného odstínu, cestováním autobusem FlixBus pomáhá i přírodě. Pokud totiž cestující nechají doma své osobní vozy a vyrazí na cesty FlixBusem, ušetří pěkných pár kil uhlíkové stopy. Flix směřuje své usílí k uhlíkové neutralitě v roce 2040, připravuje za tím účelem několik perspektivních projektů alternativních pohonů. Cestující mohou také svoji (v autobuse o dost nižší než v autě) uhlíkovou stopu vykompenzovat poplatkem, který hradí projekt ekologických sporáků v Africe.

Ukliďme Česko je mnohaletým projektem

Své zelené myšlení FlixBus projevuje také řadou menších aktivit. Je partnerem iniciativy Do práce na kole a členem Asociace společenské zodpovědnosti. Každoročně se zapojuje do akce Ukliďme Česko. „Chceme být aktivní i na lokální úrovni a díky řadě spoluprací s neziskovým sektorem se nám to úspěšně daří. Celou řadu událostí máme naplánovánou i rok dopředu,“ vysvětluje zapojení mluvčí společnosti Tomáš Beránek. „V loňském roce jsme poprvé vyzkoušeli nový koncept aktivity, kdy jsme se zařadili až na samý chvost série úklidů a vyrazili do jedné z lokalit, kam FlixBus pravidelně zajíždí. Kolegové, připravující spouštění sezonních linek, bývají v originální termín akce Ukliďme Česko na počátku dubna zaneprázdněni důležitou prací a proto volíme úklid až v květnu,“ doplňuje Beránek. Po úspěšném úklidu na několikakilometrové trase v Lounech v roce 2023, letos čekal na skupinu pracovníků FlixBusu Písečný vrch, okolí Botanické zahrady a Hvězdárny v Teplicích.

Po brzkém ranním příjezdu se účastníci přesunuli do lokace úklidu, rozdělili se do skupin a postupně procházeli porost i stezky v přírodních zákoutích Písečného vrchu, úklid směroval až k úpatí kopce Doubravky. Po úspěšném lovu na odpadky se tým přesunul do místní restaurace, prohlédl si Botanickou zahradu, perly centra lázeňského města, včetně ikonického Pravřídla. Zeleným autobusem se tým následně vydal zpět do Prahy. „Je skvělé si moci podrobně prohlédnout jednu z našich destinací a projet si linku osobně. Po cestě člověka mohou napadnout velmi zajímavé nápady,“ osvětluje svoji motivaci k účasti Jakub Liška, manažer operativy.

Ukliďme Česko v podání FlixBusu i letos splnilo očekávání a je nejlepší pozvánkou k dalšímu ročníku.


Zdroj: Tým FlixBusu se posedmé zúčastnil akce Ukliďme Česko, tentokrát v Teplicích. FlixBus. Tisková zpráva

Související

Kulatý stůl W4W: Dostupnější a kvalitnější stravování ve školních jídelnách reálné je. Navzdory inflaci

Přejít na článek

Kolika firem se už příští rok bude týkat EU regulace spojená s ESG?

Přejít na článek