Udržitelná relax zóna a e-shop Nakup na Dobro na festivalu United Islands of Prague

29. 6. 2021

V sobotu 26. června 2021 jsme na pražské Kampě přichystali speciální udržitelnou relax zónu, ve které jsme poprvé představili produkty, které budou k dostání na novém e-shopu Nakup na Dobro.

Návštěvníci festivalu United Islands of Prague měli jedinečnou možnost si jako první prohlédnout vybrané udržitelné dárky, které budou již brzy k mání na e-shopu Nakup na Dobro. E-shop s dárky, které mají skutečně smysl, spouští Asociace společenské odpovědnosti společně se sociálním podnikem Ergotep v polovině července.

S udržitelností to na našem e-shopu myslíme opravdu vážně. Důkazem toho jsou nejen dárky a radosti, které pro vás pečlivě vybíráme mezi členy Asociace společenské odpovědnosti. Celá vize projektu je postavena na odpovědném přístupu od samotného výběru produktů, přes ekologické upcycling řešení, uhlíkově neutrální dopravu, až po sociální aspekt a zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Ani prezentace pop upového stánku nemohla být připravena jinak, než udržitelně. Spojili jsme síly s Ateliérem Paletky a náš výstavní stánek vytvořili ze starých použitých palet.

Kromě stánku Nakup na Dobro jsme pro návštěvníky festivalu přichystali udržitelnou SDGs relax zónu. Na SDGs lehátkách v průběhu festivalu odpočívali dospělí i děti. Po celý den bylo plno také u unikátního stolního SDGs fotbálku. Jeho figurkami jsou oproti těm ostatním ženy. Symbolicky růžový stolní SDGs fotbálek nechala Asociace společenské odpovědnosti vyrobit u příležitosti fotbalového turnaje žen Global Goals World Cup Prague. Více ZDE.

Děti se na místě zabavily také online Hrou za lepší svět. Otestovaly v ní své znalosti v oblasti Cílů udržitelného rozvoje a prohloubily si tak vědomosti o změně klimatu, nerovnostech nebo třeba kvalitním vzdělání. Za každou odehranou hru věnovala Nadace Vodafone 10 Kč ve prospěch vzdělávací online aplikace Včelka.

Nejen pro děti, ale i pro dospělé, byla atraktivním lákadlem cukrová vata za lepší svět. Cukrovou vatu jsme rozdávali za dobrovolný příspěvek 25 Kč. Výtěžek šel na výsadbu stromů v okolí našeho skladu s udržitelnými dárky Nakup na Dobro. Ten se nachází na Vysočině, kde tamní lesy ve velkém podlehly kůrovcové kalamitě a jejich obnova je tolik potřebná. Myšlenka i cukrová vata návštěvníky udržitelné zóny zaujala, společně tak s organizací PEFC vysadíme celkem 333 stromů.

Děkujeme všem návštěvníkům za podporu udržitelnosti a těšíme se na některé z našich dalších akcí. Celou atmosféru z festivalového dne v naší udržitelné relax zóně a stánku Nakup na Dobro si můžete prohlédnout ve fotogalerii od Jana Nechvíleho ZDE.

Související

Divadlo, které pomáhá. Divadlo ABC uvede benefiční představení, které podpoří AKCI CIHLA

Přejít na článek

Regionální fórum o udržitelném rozvoji řešilo i zapojení nevládního sektoru do plnění SDGs v Česku

Přejít na článek